Фільми онлайн українською netlibrary.at.ua

За Єдність України. netlibrary.at.ua
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » ВСЕ ПРО ВАГІТНІСТЬ » Крок за кроком до мети » Календар вагітностi ((За матеріалами 3D Pegnancy))
Календар вагітностi
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.14.17 PM | Сообщение # 1
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: перший тиждень вагітності


Офіційно цей тиждень вважається першим тижнем вагітності, та мови про дитину ще немає. Ще навіть не через тиджень ви дізнаєтеся, що вагітні. А сьогодні у вас почалася менструація - і все йде як завжди.
Ваша матка звільняється від ендометрію (шару клітин, що вистилають внутрішню поверхню матки). Якщо ви і ваш партнер плануєте вагітність, то вам корисно буде знати, що найбільше шансів ви маєте під час овуляції. Для того, щоб визначити, на які дні у вас припадає овуляція, є декілька способів. Наприклад, температурний метод.
І навіть не потрібно казати, що коли ви хочете мати дитину, то краще покинути палити, вживати медикаменти, від яких ви можете відмовитись, не вживати наркотики та алкоголь. Якщо ж ви приймаєте ліки, проконсультуйся з лікарем, чи можуть вони вплинути на дитину і як їх краще вживати під час вагітності. Знайте: існують медикаменти, які взагалі протипоказані вагітним жінкам!
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.32.33 PM | Сообщение # 2
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: другий тиждень вагітностіУ кінці цього тижня це відбудеться. Дозріла яйцеклітина виплигне з вашого яєчника і потрапить у фаллопієві труби. Там вона плаватиме вниз до матки, чекаючи відвідувачів: потоку сперми, кожен міллілітр якої містить близько 2500000 сперматозоїдів. У середньому близько 500 млн сперматозоїдів залишають тіло з кожною еякуляцією. Вони захоплено починають пошук вашої яйцеклітини. Вони пливуть з усіх сил, так швидко, як тільки можуть, для того, щоб пропливти ті 17 см, які відокремлюють їх від яйцеклітини. Один сперматозоїд буде переможцем гонки, і цей обранець просуне свою головку в яйцеклітину. «Ворота» будуть закриті відразу і всі інші сперматозоїди не «потраплять на корабель».

Сперматозоїд, що виграв змагання, втрачає хвіст і історичний момент добігає кінця: яйцеклітину запліднено!

Один яєчник може випустити більше однієї яйцеклітини. У цьому випадку більше одного сперматозоїда мають шанс виграти гонку. Якщо всі яйця запліднені, у результаті діти будуть братами, або не ідентичними близнятами. Близнятами можуть бути два хлопчики, дві дівчинки, або хлопчик і дівчинка. Рідше буває таке, що запліднена яйцеклітина розділяється на дві окремі частини. Кожна з цих зигот стане одним із ідентичних близнюків. Очевидно, що ідентичні (їх ще називають однояйцеві) близнята завжди або хлопчики, або дівчата. Отже, якщо ви бачите близнят, один з яких хлопчик і одна дівчинка - не запитуйте, чи вони однояйцеві - це не можливо!

Яйцеклітина ділиться на два ядра, які містять ваші спадкові характеристики та вашого партнера. Це ж невеличке диво, створюється нова людина! Його або її велика пригода починається у ваших фаллопієвих трубах, і ...ви ще нічого не знаєте про це. До речі, сперматозоїд, що запліднив яйцеклітину вже визначив, у вас буде хлопчик або дівчинка. Якщо він ніс Х - хромосому, то це буде дівчинка, а якщо в ньому була Y-хромосома - маленький хлопчик почав свій шлях.

Ділення клітин почалося і не пройде багато часу, поки маленький комочок клітин, який називається «морула», відправиться через фаллопієві труби в матку. Хоча зигота продовжує ділення, у неї займає близько чотирьох днів, щоб досягти матки. Іноді це може зайняти більше часу, якщо морула не може вирішити, де «оселитися». Потім вона буде пружинити, ніби підстрибувати по поверхні матки. У ході цієї так званої "діапаузи", яйцеклітина перестає ділитися: вона чекатиме, поки знайде хороше місце для того, щоб «оселитися там», і це може зайняти більше або менше часу. У випадку якщо часу піде більше, дитина буде готова до пологів трохи пізніше, і, можливо, народиться на тиждень або біля того після передбачуваної дати.

Важливо про вагітність:

Чи знаєте ви, що сперматозоїд – найменша клітина в організмі, а яйцеклітина – найбільша?

Чи знаєте ви, що морула має два шари клітин? З клітин внутрішнього шару сформується ембріон, а зовнішній шар стане мембранами та плацентою?
Коли ви кохаєтеся під час овуляції, ваші шанси завагітніти значно зростають. А от секс частіше, ніж раз на добу знижує кількість сперматозоїдів у спермі.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.35.19 PM | Сообщение # 3
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: третій тиждень вагітностіПротягом короткого часу після запліднення майже нічого не відбувається. Але після 24 годин яйце починає ділитися, ділитися, ділитися, а невелика кулька з кліточок знаходить собі затишне місце на стінці матки. Як правило, матка виштовхує все, що потрапляє до неї. Але на цей раз усе не як завжди: замість того, щоб опиратись, матка розслабляється, дозволяючи майбутній дитині добре закріпитися на стінці. Там, де ембріон облюбує собі місце, пізніше розвиватиметься плацента.

Коли ембріон прикріплюється до стінки матки, вагою він ще менше двох грамів, а величиною – менше міліметра. Тим часом, три різні групи клітин формуються у ембріона. Тіло дитини сформується з цих трьох шарів. Мезодерма, або середній шар, утворює м'язи, серцево-судинну систему, скелет, нирки і репродуктивні органи. Внутрішній шар, ендодерма, ляже в основу дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Нервова система, шкіра утворяться з зовнішнього шару – ектодерми.

За три чи чотири дні до того, як у вас мала б початися менструація (якби ви не були вагітні, звичайно), ембріон прикріплюється до стінки матки. У цей час зародок виділяє специфічний гормон, завдяки якому чутливий тест на вагітність вже дасть позитивний результат. Цей гормон виділяється приблизно на двадцять восьмий день поточного циклу.

Вагітна мама

Мама ще, скоріш за все, не знає, що вагітна, адже жодна менструація ще не пропущена. Але тим часом починають виділятися нові гормони. Прогестерон, наприклад, гарантує, що зародок буде непроникним знову після овуляції. Він також підвищує температуру вашого тіла на 0,3 - 0,5 ° С. Протягом усієї вашої вагітності вона залишатиметься на цьому рівні. Не лякайтеся, коли втратите трохи крові наприкінці цього тижня. Причиною може бути те, що зародок прикріплюється до стінки матки. Це може відбутися протягом тижня після запліднення. Та кровотеча зовсім незначна, тому вам нічого хвилюватися.

З того моменту, як ви зрозуміли (через пропущену менструацію), що всередині – нове життя, ви маєте знати, що шкідливі речовини можуть дістатися вашої дитини через плазму крові. Тепер, коли зародок прикріпився до стінки матки, усе, що впливає на вас, впливає і на дитину. Тому, якщо ви можете уникнути таких речей, як пари лаку чи фарби, хімічні речовини, миючі засоби, та, звичайно, алкоголь, наркотики і сигарети - будь ласка, зробіть це!

Майбутній тато

Ваш оргазм був чимось більшим, ніж просто задоволенням: ви створили дитину, і тепер один із ваших сперматозоїдів запліднив яйцеклітину вашої жінки. Можливо, ви ніколи не дізнаєтеся, коли саме відбулося запліднення. Але ми разом із можемо простежити шлях вашого сперматозоїда. Підчас кожної еякуляції, мільйони сперматозоїдів виштовхуються з яєчка через сем’япровід. Їх дорога не довга: її довжина приблизно дорівнює довжині стопи (30 см.) від сховища біля лобку і сечового міхура назад вниз через живіт і, нарешті, через пеніс. Єдине, що ви можете зробити – вприснути сперму в піхву якомога сильніше та сподіватися, що принаймні одному вашому маленькому пловцю вдасться подолати всі бар’єри, що він зустріне на своєму шляху. Він повинен пройти через шийку матки, через матку, через частину фалопієвої труби, знайти яйцеклітину, і, нарешті, переконати її, що він – хлопець, гідний важливої місії. І цьому обранцеві ще треба пробратися в яйцеклітину! За допомогою хімічних речовин, які виробляє «капелюшок» на його голові, він проштовхує собі шлях через тверді захисні шари. Інші сперматозоїди залишаються з порожніми руками, так би мовити, оскільки злиття яйцеклітини і сперматозоїду призводить до створення вже зовсім непереборного для них захисного шару. Тепер запліднення – факт. Почалося нове життя.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.40.15 PM | Сообщение # 4
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: четвертий тиждень вагітностіЕмбріон

Ваша дитинка зростом уже цілий міліметр. Вона ділиться дуже швидко і вже стає маленьким ембріончиком, як його в книжках малюють. Молодий ембріон дуже зайнятий створенням плаценти і пуповини, а потім спинного мозку, а потім і головного мозку. А через тиждень почнеться робота над органами шлунково-кишкового тракту.

Тим часом, інша група клітин знаходиться в процесі створення амніони (тонкої, але щільної оболонки навколо зародка, у ній містяться плідна , або амніонічна рідина, яка має в собі органічні сполуки – білки, цукри, гормони та неорганічні солі, амніона захищає дитину від висихання та механічних пошкоджень). Поряд з плодом є порожнини, заповнені амніонічною рідиною. А мембрана, амніона, охоплює плід і рідину. Навколо амніони обернена ще одна мембрана, то хоріон. З поверхні хоріону тягнуться спеціальні судини, через які дитина підключена до маминого кровообігу. Коли ваша дитина народиться, внутрішня і зовнішня мембрани будуть майже торкатися одна одної.

Якщо ви чекаєте на двійнят, можуть бути два ембріони (з двох запліднених яйцеклітин), кожен із своїми власними амніоном та хоріоном. Або якщо ви вагітні однояйцевими близнюками, вони можуть поділитися однією парою мембран на двох. Це так, коли ділення починається після восьмого дня. Хоча таке трапляється рідко. Частіше за всього ембріон починає ділитися між третім і восьмим днем після запліднення. У цьому випадку ембріони матимуть свої власні амніони, але будуть ділитися зовнішньою мембраною. Якщо ділення починається протягом 3 днів після запліднення, кожен ембріон матиме свою власну амніону, хоріона і плаценти. Таким чином, діти будуть дзеркальним відображенням один одного. І звичайно, близнюки, які розвиваються з однієї яйцеклітини, завжди будуть або 2 хлопчики, або 2 дівчинки.

Вагітна мама

Через декілька днів напруженості і запізнення з вашою менструацією, деякі нові відчуття може дати вам натяк на те, що ви можете бути вагітна. Хоч ви це вже, напевно, помітили?

Відчуття у грудях змінюються, щось схоже ви переживаєте напередодні менструації, але зараз відчуття трохи більш інтенсивне. Груди можуть здаватися важкими, горіти, стати чутливими, чи може відчуватися просто якийсь дискомфорт.

Вас може трохи нудити (а може, й не трохи); трохи інакше, ніж коли ви хворіли на грип. Вас може нудити тільки в першій половині дня, а може й постійно.

Тяжкість у шлунку, відчуття втоми, дивний стан - ви такого раніше ніколи не відчували.

Ви легко роздратовуєтеся

Вам треба частіше відвідувати ванну кімнату

Червоніють долоні

Більше вагінальних виділень

Можливо, ви навіть… почнете хропіти. Та не хвилюйтеся, це лише через те, що у носі трохи напухла слизова оболонка.

Ваше обличчя стало трохи більш округлим

У вас можуть виникнути або всі ці дискомфортні відчуття або жодне.

Але це - додаткові ознаки того, що менструація не просто затримується. Можна зробити тест на вагітність, але ви могли б почекати ще декілька днів. Тим часом, ви ламаєте голову над тим, як і коли поділитися цікавою новиною з партнером. А що подумають батьки з приводу того, що стануть дідусем та бабусею?

Брат / Сестра

Мама не чомусь не снідає з вами. Вона навіть не прийшла зробити бутерброди, а просто лежить у ліжку з чашкою чаю та крекером. У неї грип? Вона захворіла? Це не справедливо, чому вона не займається вами, ось відмовилась везти до школи! Так, учора вас підвіз тато, це цікаво та незвично, але чому? Щось відбувається?

Це те, що ви почули від своїх дітей, чи не так?

Тим часом, хлоп'ята мріють про нового братика або сестру. Кінець-кінцем, їм буде цікаво! Це буде класно – доглядати за малюком та вчити його всьому на світі. Ви вже дорослі. Можливо, ви навіть колись пропустите школу чи дитсадок, щоб допомогти мамі.

Як тільки ви вирішите сказати своїм дітям, що у вас буде ще одна дитина, може бути спокуса пояснити їм деякі симптоми вагітності. Та діти можуть це зрозуміти так: мама хворіє через малюка та відчувати ворожість до нього. Після того, як дитина народиться, вони можуть не любити її так сильно, як могли б, через те, що через малюка мама почувалася погано та не грала з ними.
Ви можете сказати так: «У мене є деякі нові гормони (хімічні речовини) в тілі, через які я відчуваю себе не дуже добре». Так дітям буде простіше зрозуміти, що відбувається.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.42.37 PM | Сообщение # 5
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: п'ятий тиждень вагітностіЕмбріон

Маленький ембріончик росте швидко, зростом він уже має бути цілих два міліметри. Таким чином, він нагадує невеличку квасолинку чи рисове зернятко. Та у тому маленькому зернятці відбувається багато складних процесів. Уже закладаються перші основи для центральної нервової системи та серця. Зараз ці складні в майбутньому системи є просто трубкою, яка проходить від голови до хвостика. А маленьке потовщення на верхньому кінці цієї трубки скоро сформує серце, хоча поки зовсім ще на нього не схоже.

Уже починають формуватися спинний мозок та органи травлення. Усередині вас працює маленька фабрика - нічого дивного, що ви почуваєтеся виснаженою!

Вагітна мама

Уже час робити тест! Напруга росте: вагітна чи ні? І ось довгоочікуваний момент... Дві риски! Так, ви тепер вже точно все знаєте. Ви вагітні. Ні, ви вдовох вагітні. Передчуття вас не зрадило. Усі шматочки мозаїки тепер стали на свої місця і якщо майбутній тато не був присутнім, коли ви робила тест, то тепер ви швиденько купите якусь маленьку дитячу річ та подаруєте йому прямо сьогодні, підчас святкової вечері зі свічками. Хоча, можливо ви придумаєте якийсь цікавіший спосіб повідомити йому цю важливу щасливу новину.

Якщо ви вже маєте дітей, то треба подумати про те, як сказати їм про те, що в сім'ї скоро буде поповнення. Можливо, почекати ще декілька тижнів, коли ризик спонтанного викидня стане нижчим. Як сказати новину? Звичайно, це залежить від віку та характеру дітей. Можете почати з казок, у яких розповідається про те, що у сім'ях народжуються дітки, можливо, варто знайти книжку з ілюстраціями, де показано, як розвивається дитина. Дівчинці можна купити ляльку, яка буде її власною «донькою» чи «синочком». У будь-якому випадку, ви маєте вибрати момент, коли дитина найкращим чином сприйме новину.

Майбутній тато

Протягом останніх тижнів ви уже зовсім зачекалися. Менструація затримується - а що це означає цього разу? Кожного ранку ви запитально дивитеся на свою партнершу... поки нічого. І ось уже час робити тест... Так, у вас буде дитина!..

Тепер ви усвідомлюєте, що життя зміниться. Хоча, можливо, це не просто так одразу усвідомити і ви не знаєте, як реагувати, що потрібно сказати. Та це нічого. Протягом наступних восьми місяців ви встигнете звикнути до того, що стали батьком. Це будуть місяці чекання чогось нового та незвичайного. У той же час, це місяці прощання зі «старим життям». Те, що можна сказати напевно, тепер ви будете витрачати менше часу на всі справи у твоєму житті, на які витрачали час раніше. Прийшов час подумати про те, що насправді важливо для вас, час розставляти пріоритети. І можливо, навіть прийдеться відкласти задум піднятися на Гімалаї...
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.45.26 PM | Сообщение # 6
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: шостий тиждень вагітностіЕмбріон

Ваш малюк підріс уже до цілих п'яти міліметрів та має тепер маленький хвостик. Також на боках з'явилися невеличкі утовщення і він ще зовсім не схожий людину такою, як ми звикли бачити.

Уже скоро будуть створюватися дірочки для вушок, а після цього одразу почнуть формуватися рот та щелепи. Дві маленькі дірочки на майбутньому обличчі вказують на місце, де буде розташовано носик. Та це все зовнішність.

Внутрішні органи також розвиваються стрімко: формуються шлунок, кишечник та легені, навіть поки примітивна система кровоносних судин! Уже можна роздивитися маленьку голівку, а якщо ви робили ультразвукове обстеження, то могли побачити зачатки серця у грудях дитини. Звичайно, воно ще має сильно розвинутися, але ви все ж таки могли б почути його биття.

Важливо: обговоріть зі своїм лікарем, чи можна припинити приймати ліки (якщо ви приймаєте якісь). Також варто відкласти візит до стоматолога. Ваші ясна зараз дуже чутливі та будуть кровоточити трохи довше після лікування, ніж зазвичай. Ну, а якщо вже зовсім треба лікувати зуби, то попроси лікаря використати найбезпечніший місцевий знеболюючий засіб, якщо буде потрібно знеболювати. І пам'ятайте, що рентген небезпечний для дитини, тому не робіть його під час вагітності.

Вагітна мама

Результати тестів однозначні: ніяких сумнівів, що ви вагітні. І звичайно, ви відчуваєте багато суперечливих емоцій: з одного боку хочеться поділитися з усім світом, вийти на вулицю та закричати «Я скоро стану мамою!». І в той же час переслідують деякі сумніви. «Чи зможу я впоратися з усім, що принесе мені вагітність, і як пройдуть пологи? Чи вистачить грошей? Ми ж збиралися спочатку купити квартиру чи будинок, ми збиралися поїхати відпочити... Вийде чи ні?» Ви щасливі та розгублені одночасно і кожного ранку, коли ви прокидаєтеся, дитина (чи, можливо, ще нудота) - це перше, про що ви думаєте. А через дев'ять місяців... ні, уже не дев'ять, пам'ятайте, ви вже на шостому тижні.

Гормони вже зовсім «розгулялися» у вашому тілі. Ви знаєте, що це нормально, та іноді буває так незручно, особливо коли починає нудити. Коли ви у будь-яку годину дня і ночі ладні будь-що проміняти на бутерброд із ковбаскою. І бажано, не один. Втома приходить зазвичай невчасно, коли треба працювати, робити щось удома. Груди стали дуже ніжні, соски ну дуже чутливі. Іноді навіть занадто. Смаки змінились і від кофе, який ви зазвичай так любили або від запаху підсмаженого м'яса вас тепер може знудить. А полюбилось, навпаки, щось дивне: салати, цукерки чи яблука. Запах їжі, яку готує ваша сусідка, викликає у вас бажання одягти їй на голову її каструлю. А самій так хочеться сирої моркви, ммм... Вам одночасно і холодно і спекотно, став нецікавим телевізор та читання газет. І ще якесь нестримне бажання піти з важливої зустрічі та подрімати на дивані. Іншими словами, ви вагітні! Іноді це створює деякі незручності, але зазвичай вам хочеться літати від щастя.

Поради вагітним

Для того, щоб вас менше нудило, слідкуйте, щоб шлунок ніколи не був зовсім порожнім. Їжте часто, але потрошку. Можливо, буде зручно ввечері покласти трохи їжі біля ліжка, щоб уночі можна було швиденько перекусить. Коли прокинетеся, зможете випити чаю з цукром та крекером, наприклад. Вуглеводи допоможуть вам швидко відчути себе ситою.

Легко втомлюєтеся? Відпочивайте трохи більше, ніж зазвичай та не турбуйтеся: це нормально. Якщо ви маєте ще дітей, спіть удень разом із ними, якщо вони вже занадто дорослі, щоб спати вдень, то було б добре встановити час обов'язкової «тихої години». Це ще допоможе вам, коли дитина народиться.

Майбутній тато

Ви вже майже маже звикли до цієї приголомшливої новини. Іноді буває складнувато утримати це відчуття щастя та наближаючогося дива. Особливо, коли ваша дружина постійно жаліється на стому та нудоту. Та це скоро пройде.

У той же самий час, ви маєте бути більш уважним до неї, ніж завжди, готувати їй різноманітні закуски, перекуски, поранки, передобідки, підвечірки, нічні перекуси - бо вона їсть ніби цілу добу! І треба взяти на себе більше обов'язків по будинку та допомагати дружині, щоб дати їй час на те, щоб поспати вдень.

Та це варто того, щоб гордо називатися татом. І вона ніколи не забуде вашого піклування у цей непростий період. Знайте, вона буде вдячна вам за кожен приготований бутерброд.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.48.38 PM | Сообщение # 7
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: сьомий тиждень вагітностіЕмбріон

Потовщення на боках, які з’явилися минулого тижня, уже поволі починають перетворюватися на ручки. А ще через декілька тижнів сформуються навіть малесенькі пальчики! Розвиваються ніжки, з’являються перші риси обличчя, очі вже відкриті (хоча райдужної оболонки ще немає). У порівнянні з усім тілом голова вже досить велика і вона протягом декількох наступних тижнів буде залишатися такою самою і не буде рости.

За добу дитина виростає приблизно на один міліметр і вже приблизно один сантиметр завдовжки. Продовжує розвиток нервова система: формується мозок. Хребет уже майже сформовано. Череп ще прозорий, так що через нього можна побачити мозок. Активно ростуть шлунок та печінка. У кінці цього тижня кістки почнуть костеніти, а в щелепі з’являється основа для 20 молочних зубів.

Вагітна мама

Тепер здоровий спосіб життя стає важливішим, ніж будь-коли. Звичайно, ви можете займатися спортом, робити вправи, поки не заморитеся. Та є деякі речі, від яких краще відмовитися на деякий час:

Випивка. Алкоголь усмоктується в плаценту та через неї потрапляє до дитини – а це небезпечно для розвитку мозку та легенів.

Їжа, багата ртуттю (частіше за все, це риба). Порадьтеся з лікарем чи подзвоніть у відповідні інстанції та дізнайся, якої риби вам слід уникати у вашій місцевості.

Їжа, яка може містити небезпечні для дитини бактерії. Це не пастеризоване, нестирилізоване молоко, копчений лосось, сира риба (у суші, наприклад), хотдоги та інша їжа, куплена на вулиці чи в «підозрілому» місці.

Робота у городі без гумових рукавиць

Паління та прийом препаратів, які не є конче необхідними. Завжди консультуйтеся з лікарем, якщо не дуже впевнені у якомусь препараті
Кофеїн у великих дозах. 300 міліграмів на день (вміст двох чи трьох звичайних чашок кави або 6 баночок коли) – це ще безпечно. Та пам’ятайте, що через вагітність тіло виводить кофеїн повільніше, ніж зазвичай, тому він може подіяти на вас трохи по-іншому. А коли дитина підросте, то через кофеїн вона буде штовхатися і навіть «стрибати». Деякі дослідження демонструють, що надмірні дози кофеїну можуть спровокувати викидень або низьку вагу новонародженого. Тому пропоную вживати альтернативи: чай, кава чи кола без кофеїну. Хоча більшість трав’яних чаїв безпечні для вагітних, усі трави проникають через плаценту і деякі збори можуть містити трави, протипоказані вагітним. Якщо ви маєте запитання з приводу трав’яних чаїв, проконсультуйся зі своїм лікарем.

Кориця. Якщо раніше з якихось причин ви їли досить часто корицю в булочках і т.п., то тепер треба значно зменшити її кількість у раціоні.

Поради вагітним

Можливо, перед тим, як ви дізналися, що вагітні, пили по бокалу вина і їла хотдоги - і так щодня. Не турбуйся з цього приводу. Протягом перших двох тижнів після запліднення між вашою кровоносною системою та зиготою контакту ще немає. Тільки на третьому тижні втановлюється обмін крові між вами та дитиною.

Якщо лікар рекомендує приймати мультивітаміни, не нехтуйте цією рекомендацією. Краще виберіть спеціальні вітаміни для вагтіних. Вони містять достатню кількість фолієвої кислоти та заліза та небагато вітаміна А (на відміну від звичайних мультивітамінів). Цей вітамін ми отримуємо прямо з їжі (риба, риб'ячий жир, печінка, вершкове масло, яєчний жовток, вершки) і він є важливою частиною нашого раціону. Важливо знати, що це жиророзчинний вітамін, тобто засвоюється тільки разом із жирами. Тепер одна особливість цього вітаміну для вагітних: високі дози небезпечні для вас. Тому попросіть порекомендовати вам гарні вітаміни. Єдине: будьте обережні, коли ваш лікар сам продає "найкращі у світі вітаміни" або саме ті вітаміни, які підходять тобі. Твій лікар може максимум дати тобі рецепт. Не купуй ніякі вітаміни, які продаються в аптеці лікарні поштучно, не беріть у лікаря ніякі талони на знижки. Усі ці талони означають, що лікар заробляє з продажу даної марки ліків чи вітамінів. Іще один підводний камінь: лікар виписує ліки (чи вітаміни), які ви ніде не можете знайти. Ну в жодній аптеці. Що робити? Зверніться до іншого лікаря, щоб він проконсультував вас - чи потрібні вам дані ліки взагалі і чим їх можна замінити. Справа в тому, що більшість вагітних після того, як не можуть знайти портібне в аптеці приходять до лікаря, який виписав таємничий препарат і виявляється... що лікар сам може його "дістати". Тобто продати. Самі розумієте, як справи з регістрацією в Україні у даного препарата і для чого лікар виписав рецепт.

Деякі жінки вважають, що вітаміни провокують діарею, запори та нудоту. Експерементуйте: приймай вітаміни з їжею чи вночі, щоб зрозуміти, як ви будете почувати себе найкраще.

Майбутній тато

У цей період, можливо, ви будете почуватися трохи "за бортом". Ваша дружина переживає вагітність, а ви майже не відчуваєте змін. Єдине, що ви помітли - це перепади її настрою. Кожного дня ви повертаєтеся додому і не знаєте, чого від неї чекати. Вона буде втомлена? Її нудить? А може, вона навпаки буде весела та щаслива? Чи проплакала увесь день? Тепер вона нарешті щаслива, що у вас буде дитина - це радує. Вечорами на дивані ви вдвох мрієте про диво, яке скоро має статися. Обговорюєте народження дитини, що треба купити, як ви будете жити, як розподілятимуться обов'язки, чи зможуть допомогти вам родичі і як. Ви не говорите про це? А вже час. Такі розмови краще підготують вас обох до змін, які мають статися. І розпочинати ці розмови маєте саме ви, шановний тато. Це допомога вашій жінці - хоча на перший погляд це просто «балачки».

Брат/Сестра

Усе залишається загадкою. Маму часто нудить, вона втомлюється і ви, як і раніше, не знаєте, чому. І ви стаєте все більш і більш підозрілими. А може, вона вагітна?..А якщо будуть двійнята?!! Життя стане ну зовсім іншим! Усе вказує на нову дитину. Тато поводить себе, наче нічого не сталося, мама стала більш прискіпливою та незадоволеною одночасно. Краще трохи почекати: вони все одно розкажуть, у чому справа. А нещодавно разом із мамою ви дивилися класне кіно BBC «Тіло людини» - там про розвиток дитини прямо із зачаття. Там показали, що дитина в сім'ї - це дуже класно, і брати та сестри зазвичай щасливі, коли у сім'ї з'являється новонароджена дитина. І звичайно, у вашій сім'ї так і станеться.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.50.45 PM | Сообщение # 8
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: восьмий тиждень вагітностіЕмбріон

Тепер дитина зростом уже майже 2 сантиметри та важить близько граму. Вона продовжує розвиватися досить швидко: почав формуватися хребет - спочатку хрящовий, пізніше він буде костеніти. Та початок уже закладено.

Маленьке серденько уже б'ється зі швидкістю 60 разів на хвилину, шлунок вже виділяє шлункові соки, печінка створює клітини крові, мозок починає функціонувати. Тепер дитина вже зовсім схожа на головатсика, тому що між пальцями на руках та ногах (!) є перепонки. Тим часом, дитина росте досить швидко: усього лише два тижні тому вона була розміром із рисове зернятко, а тепер уже як медальон на вашій шиї.

Вагітна мама

Хоча маленьке серденько вже б'ється, ви ще не зможете почути його через стетоскоп чи ультразвук. Взагалі-то краще не турбувати дитину у цій фазі росту. Деякі матері роблять ультразвукове обстеження під час вагітності. Хоча ризики проведення такого обстеження не доведені, не має й ніяких доказів, що це безпечно. Стандарти у сфері охорони здоров'я змінюються у різних країнах. Та якщо ви все ж таки вирішите робити ультразвук, то зможете переконатися, що вагітність проходить нормально. А якщо виявиться, що у вас всередині не одна, а дві дитини!.. Шанси мати більше однієї дитини 1 до 60. Це пояснить вам, чому ви такі втомлені та так часто хочете їсти. А в кінці вагітності отримаєте подвійну винагороду.

Важливо про вагітність

Перед ультразвуковим обстеженням під час ранньої вагітності треба багато пити, адже вода є гарним провідником звукових хвиль. А приблизно на 10-12 тижні рідини навколо дитини вже достатньо багато, так що зображення саме по собі буде кращим. Не лякайтеся, коли ультразвук показує тільки розпливчасті плями - це нормально. Лікар, який проводить вам обстеження, пояснить, що означають ці плями та полоси.

Якщо ви маєте часті (чи постійні) кровотечі, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Адже це може означати все що завгодно. Можливо, все в порядку, а можливо, у вас починається хвороба. У багатьох випадках втрата крові є нормальною, вона може виникнути через невеличке пошкодження на шийці матки абочерез те, що ви кохались.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.53.58 PM | Сообщение # 9
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: дев'ятий тиждень вагітностіЕмбріон

Багато чого цікавого зараз відбувається з твоєю дитиною. У людського тіла є багато симетричних органів і розвиваються вони одночасно. Виходить така красива симетрія. Кожна клітиночка точно знає, де вона має знаходитися, якою має вирости, що має робити. Хоча їй про це ніхто не каже - нервова система ще недостатньо розвинена для цього.

Тіло маленької людини вже майже готове, єдине - воно ще важить тільки близько двох грамів.

А знаєш, що у дев'ять тижнів у дитини уже є сформований анус і кості починають костеніти? Зараз уже почали розвиватися плечі, стегна, лікті, руки та пальці. Нижні кінцівки нарешті отримують коліна і перепонки між пальчиками нарешті зникають! І дитинка може ними рухати! Також вона може потрошку рухати ніжками та ручками! Вона вже може засунути пальчик у ротик, який, до речі вже не тільки відкривається, а ще й має язичок. Скоро малюк почне смоктати пальчики і саме з цього почне розвиватися його прихильність до правої чи лівої руки, яка буде супроводжувати його все життя. Він навіть має вже крихітний носик. Іншими словами, ваша дитина стає мініатюрною людиною.

Важливо про вагітність

Ти можеш бути абсолютно спокійна з приводу безпеки дитини: вона почувається досить затишно у матці - ні фізичні вправи, ні твоя рухова активність не шкодять дитині. Втрата дитини може бути зумовлена тільки тим, що плід не розвивався належним чином. Або ж вагітності взагалі не було. Одна з 8-10 вагітностей закінчується викиднем, а ризик збільшується разом із віком мами. Перші ознаки викидню - втрата крові, болі в попереку, спазми у районі животу.

Майбутня мама

Цікаво: ти вже "зовсім вагітна", а побачити цього ще ніхто не може. Твій животик виглядає так само, як і раніше... ти нетерпляче поглядаєш у дзеркало і перевіряєш, чи не з'явилася ще невеличка округлість, але ні. Та якщо легенько натиснути на низ живота , то можна відчути, що матка знаходиться трохи вище, ніж зазвичай. Але це все. Та ти все одно відчуваєш себе по-іншому, ти вже відчуваєш, що всередині тебе щось відбувається. Це починається вранці, коли ти прокидаєшся і відчуваєш себе якось "не так" - "Я вагітна!" - це перша твоя думка з цього приводу. А скоро реальність нагадує про себе ще нагальніше - і ти відчуваєш наплив нудоти, хвилями, то сильніше, то слабше. Ти залишаєшся в ліжку трохи довше, ніж збиралася та жуєш печиво, яке залишила ще ввечері ось тут, на тумбочці. Тепер ще трохи чаю - і ти в нормі. Можна займатися повсякденними справами. А потім протягом цілого дня ти відчуваєш легку втому, але робота має бути зроблена. Іноді ти відчуваєш, що починає засинати прямо за робочим столом чи за домашніми справами.

Як усе піде далі? За останній час твоє життя стало з ніг на голову - а про це мало хто з твого оточення ще знає. Вони не очікують від тебе несподіванок - просто щоб ти залишалася собою. А це вже не так просто, особливо коли ти постійно їси! «Лікуйся» вдома: смачний сік, тепла ванна та любляче сильне плече можуть зробити диво. Ти витримаєш!

Важливо про вагітність

Корисно та доцільно приймати вітаміни для вагітних протягом усього строку вагітності. Твоє тіло їх потребує. Усі такі препарати містять добре збалансовані концентрації вітамінів та мікроелементів. Вітамін А, наприклад, включений у такі таблетки у формі бета-каротину: він перетвориться на вітамін А вже після того, як ти приймеш пігулку. Це робиться тому, що велика кількість вітаміна А шкідлива для вагітних, а бета-каротин є безпечним. Попроси свого лікаря порекомендувати тобі високоякісні вітаміни для вагітних.

Майбутній тато

Твоє спокійне життя тепер переживає багато потрясінь та змін. Ти стикнувся з великими та маленькими проблемами, які потребують рішень. Твої почуття до вагітної жінки змінилися. Ти помітив, що мати твоєї дитини реагує на тебе та на світ взагалі якось непередбачувано, вона дуже змінилася, її ставлення до тебе також змінилося. «Мабуть, це гормони»,- так ти себе заспокоюєш, на щастя, ти достатньо мудрий, щоб не казати це їй. Здається, усі правила поведінки, які склалися між вами, тепер не дійсні. Особливо вранці, коли тобі треба поводитися так, щоб тільки догодити їй. Ти думаєш купити їй квітів чи щось таке, може, їй стане краще.

А ще у неї постійно немає настрою кохатися. Вона втомлена, наступного дня її нудить, потім вона на тебе ображається... Ось твоє ставлення до неї і змінилося. Деякі майбутні тата вважають своїх вагітних жінок навіть більш сексуальними. Інші вважають ідею кохатися з вагітною дружиною трохи дивною. У будь-якому випадку, ти маєш бути ніжнішим підчас сексу з вагітною дружиною, запитувати, що їй подобається, а що - ні. Шийка її матки, її груди стали набагато чутливіші та ніжніші. Дослідіть разом її нові відчуття та насолоджуйтеся ними. Хоча ти маєш знати - відверті розмови зараз набагато важливіші, ніж будь-коли. І набагато важливіші, ніж секс. Можливо, у неї не все виходить, та вона дійсно хоче допомогти тобі, щоб ваше нове життя та твої нові обов'язки не здалися тобі занадто складними. Повір, вона знає статистику розлучень у період вагітності та перший рік життя дитини. І вона дуже хоче, щоб тобі з нею було добре. І вона з радість допомагатиме тобі, якщо ти вислухаєш її побоювання, проблеми, про те, як вона почувається і що думає.

Ви ділите один секрет на двох. Разом ви стоїте на порозі чогось нового у житті. Особливо, якщо це ваша перша дитина - вона є серйозною проблемою для ваших стосунків уже зараз. Але коли все піде добре, дитина стане великим кроком уперед, у щасливе майбутнє вашої сім'ї.

З кожним наступним тижнем вагітність стає все більш і більш реальною для тебе і стає все складніше зберегти таємницю. Ти з нетерпінням очікуєш вашої офіційної заяви родині - подумки готуєш промову, інтонацію і все таке. А може, просто подарувати їм мініатюрні шкарпетки?
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 3.56.33 PM | Сообщение # 10
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: десятий тиждень вагітностіЕмбріон

Зростом у 4,5 сантиметри та вагою 5 грамів, твоя дитина здається мініатюрною. Так, вона мініатюрна, але всі основні органи та системи сформовані! Усередині тебе живе людина, яка своїм зовнішнім виглядом уже ніяк не нагадує пуголовка, як декілька тижнів тому!

Малюка вже можна впізнати в обличчя, навіть по таких дрібницях, як вії чи вушка. Стає видими перший пушок на голівці. Хрящі починають костеніти, на кінчиках пальчиків рук утворюються мініатюрні нігтики.

Трохи пізніше так же з'являться нігті на пальчиках ніжок, пізніше, адже дитинка розвивається згори вниз. Незважаючи на те, що стать уже давно визначена, ти ще не зможеш переконатися, хлопчик чи дівчинка скоро стане новим членом твоєї родини. На даному етапі розвитку пуповина між ембріоном та стінкою матки починає функціонувати активніше і достатньо швидко починає створюватися плацента. Адже дитина тепер буде швидко рости а це можливо лише тоді коли малюк отримує достатньо живильних речовин через пуповину з плаценти.

Поки що тобі не потрібно харчуватися за двох якщо ти, звичайно, не почуваєшься настільки голодною! Та все одно намагайся харчуватися настільки здоровою їжею, наскільки буде виходити: різноманітні продукти, багато високоякісних білків, зернові, яйця, продукти, багаті кальцієм, овочі та фрукти. Якщо ти можеш це собі дозволити, розглянь питання переходу на органічні продукти, які містять менше пестицидів, гормонів росту, антибіотиків.

Пий щодня більше, ніж ти пила зазвичай: твоє тіло виробляє більше крові, навколоплідної рідини - і ти ходиш у туалет за двох! Добре - це коли ти ніколи не відчуваєш спрагу, а вода завжди з тобою.

А ти знаєш, що з цього тижня твоя дитина - вже не ембріон? Тепер вона називається «плід» - ненароджений нащадок.

Майбутня мама

Мама втомилася... так утомилася від усієї цієї підготовки тіла до пологів. Нова судинна система має бути створена в твоєму тілі! Це може спровокувати залізодефіцитну анемію, через яку ти почуватимеш ще більшу втому.

На ранніх строках вагітності деякі жінки мають низький тиск, іноді навіть занадто низький. Результат - почуття втоми та запаморочення. І коли тебе цілий день нудить, це також втомлює досить сильно. А якщо ти маєш дітей, роботу, напружений графік, то буває досить складно знайти час на перепочинок. Ось чому для того, щоб бути хорошою мамою, ти маєш піклуватися і про себе також, уважно прислухатися до свого тіла.

І ти маєш змінити темп свого не-вагітного-життя на більш повільний. Просто лягати спати раніше, спати вдень, коли потребуєш цього, попросити чоловіка взяти на себе частину твоїх домашніх обов'язків. Маєш дітей? Можливо, бабуся й дідусь погодяться придивлятися за ними трохи частіше, поки ти не станеш почуватися більш енергійно. Можливо, твої скарги на ранньому строку вададуться комусь недоречними, та ти маєш робити все, щоб отримувати насолодження від вагітності.

Брат/сестра

Так, діти, ви були праві! Скоро у вас з'явитьсяновий братик або сестричка. Батьки казали про це вчора після школи. Ви і раніше підозрювали щось таке, але не запитували напряму. Ви просто зробили вигляд, що були взагалі не в курсі подій: нехай батьки тішаться, що зробили сюрприз!
Ви ще не вирішили, радіти цій події чи ні. Те, що відомо напевно: є дитина, вона у мами в животику, і ви маєте чекати, бо народиться вона нескоро. Мама і тато виглядали веселими і щасливими, коли казали про це - так що, можливо, це і дійсно непогано. Хоча поки що ви ніяк не можете уявити життя з немовлям у домі; уся ця ситуація виглядає досить таємничо.

Навіть у школі не можна нічого казати про дитину, бо мама сказала, що, можливо, ще будуть проблеми. Про що це вона?
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 4.07.50 PM | Сообщение # 11
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: одинадцятий тиждень вагітностіПлід

Лише за тиждень вага твоєї дитини збільшилась вдвічі, вона виросла на цілий сантиметр і ріст продовжується. Усі її внутрішні органи потрошку ростуть. Уже зараз вона має шию, що дозволяє піднімати голівку. Малюк уже трохи рухається, та ти ще не можеш цього відчути. Серце уже сформовано повністю, так що кров може циркулювати тілом.

З цього тижня можливість патології у розвитку плоду зменшується, адже після формування основних органів і систем дитина стає не такою чутливою до впливу ззовні. Голова все ще непропорційно велика - вона приблизно такого ж розміру, як і тулуб з ніжками. Очі повністю сформовані, включаючи білок, райдужну оболонку та зіниці. Та до шостого місяця вони залишатимуться закритими, тільки тоді дитина почне кліпати. Усе одно дитині не потрібно зараз нічого бачити: у матці темно. Єдине, що вона робить - це росте та спокійнісінько плаває у навколоплідних водах.

Мембрану, у якій знаходиться дитина, можна порівняти з кулькою, надутою протягом усієї вагітності та у якій дитина плаває в амніотичній рідині і де вона може вільно рости.

Мембрана формує буфер, який охороняє твою дитину від грубих пошкоджень. Раціон, багатий білками допоможуть тобі створити навколо дитини сильну, здорову мембрану.

Пуповина в нашій культурі символізує тісний зв'язок матері та дитини. У багатьох західних країнах татові часто надається почесне право перерізати пуповину новонародженої дитини.

Майбутня мама

Вагітність створює багато справ, які мають бути зроблені. Жіноча консультація, лікарі, обстеження... Найчастіше, перше призначення до лікаря припадає на 10-12 тиждень. Дуже важливо, щоб ти комфортно та легко почувалася зі своїм лікарем, ти маєш бути на 100 відсотків упевнена, що на нього можна покластися як на професіонала, він не залякує тебе можливими (!), а не реальними патологіями, не призначає забагато ліків, не продає тобі ніякі ліки, не призначає медикаменти, які ти не можеш знайти в жодній аптеці і головне - після візиту до свого лікаря ти почуваєшся краще, ніж до нього. Лікар має вселяти в тебе впевненість, що все буде добре (навіть якщо на даному етапі вагітності наявні деякі проблеми). Якщо лікар не відповідає хоч одному з цих критеріїв (особливо - останньому), то ти можеш бути впевнена, що потрібен новий лікар. Довіряй своїй інтуіції і не слухай нікого - це твоя дитина, твоя вагітність і ти нікому не даш собі її зіпсувати.

Адже правильно підібраний лікар зможе надати тобі величезну підтримку та допомогу.

Ти маєш повідомити свого лікаря про всі особливості свого родовіду: наприклад, чи не хворі хто на діабет. Так він зможе скласти для тебе правильну дієту. Та лікар , скоріш за все, сам поставить тобі запитання про те, чим ти хворіла, чи були викидні, про статеве життя і таке інше. Найцікавіше, коли ти зможеш побачити свою дитину за допомогю ультразвукового обстеження.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 4.09.47 PM | Сообщение # 12
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: дванадцятий тиждень вагітностіПлід

Взагалі-то ваша дитинка вже повністю сформувалася, за виключенням жирової тканини і мозку, але вона ще має рости і розвиватися протягом наступних місяців, щоб бути здатною до життя у зовнішньому світі, а не тільки в вашому животику. Всі органи і частини тіла мають розвинутися до кінця і набути остаточної форми. На цьому етапі дитинка вже відкриватиме ротика і ковтатиме навколоплідну рідину.

Вона вчиться смоктати, запускати і випускати рідину зі своїх легенів, що допоможе розвинутися її дихальній системі. Можливо, вам стане цікаво, чому дитина не захлинається в навколоплідній рідині. Відповідь проста: ненароджена дитинка не довіряє своїм легеням постачання кисню. Вона бере кисень з крові та плаценти.

Можливо цього тижня ви вперше почуєте биття її серця.. Це великий момент!! Це по-справжньому доводить, що дитинка росте в вашому животику. Її маленьке серце б’ється дуже швидко, десь біля 160 ударів на хвилину. Далі протягом вагітності частота ударів потрошки скорочуватиметься і становитиме від 120 ударів на хвилину. Тим часом ваша дитинка спокійно плаватиме, гратиметься пуповиною и смоктатиме свій маленький пальчик; вона вже трошки вміє позіхати і спати. Якщо б ви тільки могли заглянути до неї і привітатися..

Майбутня мама

Може статися таке, що ви почуватиметесь краще, починаючи з цього тижня. Ранкова нудота потроху зникатиме і ваше тіло звикатиме до перепаду різних гормонів. І емоційно вам стане легше, вам відкриються всі радощі життя і приємні відчуття, пов’язані з тим маленьким щастям, що росте і розвивається всередині вас. Ваша невпевненість і переймання через вагітність і ваше тіло поступляться впевненості в ваші власні можливості, так як перші місяці вже позаду.

Якщо це ваша перша вагітність, ви маєте привчити себе до цього. Підтримка вашого партнера є дуже важливою протягом цього періоду, особливо, коли ви засумніваєтеся, чи здатні ви все це витримати. До речі, чи вам відомо, що протягом вашої вагітності чоловік виробляє гормони, завдяки яким він вже починає любити цю дитину? А що майбутні татусі також потерпають від перепаду настрою? І вони також борються зі своїми невпевненостями: чи буде він добрим батьком, чи зможе він добре забезпечити дитину, чи витримає всю відповідальність, чи зможе він дати вам необхідну підтримку.

Навіть деякі чоловіки виробляють такий гормон, що дає їм ті ж самі симптоми, що і у вас під час вагітності. Їх трошки нудить, вони швидко стомлюються і набирають вагу. Цьому терміну навіть є офіційна назва: синдром Куваде (Couvade syndrome). Слово «Couvade» пішло від французького слова «couver», що означає «виношувати». На щастя, всі симптоми Куваде зникають одразу після народження дитини і після цього ви двоє зможете радіти батьківству.

Важливо про вагітність

Якщо ваше сексуальне життя переживає не найкращі часи, поговоріть про це зі своєю другою половинкою. Нічого страшного, якщо тепер усе відчувається по-іншому: це нормально.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 4.12.15 PM | Сообщение # 13
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: тринадцятий тиждень вагітностіПлід

Дитинка вже стає такою великою і штовхає вашу матку. Вона важить трошки більше від 30 грамів і завдовжки біля 7 сантиметрів. Коли ви не вагітні ваша матка має розмір приблизно маленької груші. За 12 тижнів матка виростає до розмірів великої груші, після 16 тижнів вона стане приблизно як грейпфрут, а на 20му тижні вона матиме розмір маленької дині. Через 24 тижні вагітності ваша матка збільшиться до розмірів маленького кавуна, а за 28 тижнів буде як не повністю надута повітряна кулька. В період пологів матка з щільно зімкненою шийкою нагадує велику й міцно зав’язану повітряну кульку.

Матка може бути нахиленою вперед чи назад. Якщо ваша нахилена вперед, то ви вже можете своїми руками відчути її над лобковою кісткою. Або ваша «половинка» може відчути дитинку в вашому животику. Якщо ж ні, то спробуйте ще раз через тиждень-два. Протягом вагітності ви можете відчувати «тягнучий» біль. Це нормально. Іноді біль може трошки посилюватися, адже ваші органи (шлунок, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур) мають посунутися, щоб дати місце для росту матки. Матка – порожній і м’язистий орган, який реагує на зміну навколо і відповідає невеличким напруженням, наприклад, як під час оргазму. А тепер всередині вас розвивається дитина і ваша матка може скорочуватися чи натягуватися під час ваших буденних справ або коли ви відчуваєте оргазм. Це нормально. Ви можете відчувати це частіше, коли ви знервовані чи коли наповнений сечовий міхур. Легкі скорочення матки корисні для дитини – для неї це як обійми, знак, що мама поруч. Вони навіть мають офіційну назву – скорочення Брекстона-Хіка (Braxton-Hicks contractions). Але деякі майбутні матусі можуть не відчувати скорочень аж до двадцятого тижня, проте як інші можуть відчути їх раніше за тринадцятий.

Майбутня мама

Бути вагітною – це чудово! Ви на сьомому небі від щастя, але іноді виникають моменти, в які у вас з’являються сумніви чи почуття незахищеності. Вони стосуються саме того маленького, що зростає всередині вас. Чи буде з ним все нормально? Чи матиме всі органи і чи будуть вони здоровими? Чи не буде в нього забагато чи замало пальчиків? Навіть якщо ви повний оптиміст, все одно закрадаються думки про все, що може піти не так. Єдине, що може поставити ваш глузд на місце в такі моменти – це те, що є щось ви можете зробити для дитинки зараз. Ваш малюк росте і має рости, і в цей період ви нічого не вдієте, щоб вплинути на це. Якщо ви і досі переймаєтесь, то проконсультуйтесь зі своїм лікарем, які тести для перевірки вашого здоров’я ви могли б зробити.

Але пам’ятайте: майже всі немовлята народжуються здоровими. Не варто перейматися, цим ви тільки змарнуєте цей чудовий період вагітності. Вірте в природу, добро і, головне, в себе. Насолоджуйтесь своїм животиком і думкою про те, що в ньому росте маленьке диво.
Майбутній тато

Ваша жіночка знов сяятиме. Вона більше не вважає себе огидною і знов повертається її інтерес до вас. Хоч вона все ще вагітна, але почувається значно краще.

Завдяки цьому і ви краще почуваєтесь. Ви десь вже прочитали, що батько також може відчувати синдроми вагітності, коли чекає на народження дитини і тепер думаєте, що ваша втома якось з цим пов’язана. Це може бути пов’язано з тим, що ваша жіночка розмовляє лише про дитину зі своїми подружками та матір’ю і ви почуваєтесь трошки обділеним увагою. Ви обіцяєте собі, що почитаєте трошки більше про дитинку і все, що з нею пов’язане. Ви, звичайно, вже мали не одну довгу розмову зі співпрацівником, який нещодавно став батьком і не може напатякатись про народження сина.

І ви вирішуєте здивувати дружину приємними вихідними, забувши про всі ці проблеми і лише насолоджуючись компанією одне одного.

Братик/сестричка

Це дійсно правда! Дитинка росте всередині мами і ви можете побачити її, якщо підете з нею на УЗД. Ну може «побачити» - це гучне слово, на моніторі ви навряд розберете, де там дитина. Вам, звичайно, пояснять де там що, але скоріш за все ви побачите лише маленький сіренький комочок, що рухається. Але звук биття серця вже достатньо чистий. Це дуже цікаво його послухати.

Плід ще буде довго розвиватися до того, як стане справжньою дитинкою. Але доктор приємний і ваша мама щаслива. Вона відвезе вас назад до школи і ви зможете розповісти новини про дитинку своїм друзям. Це круто, бо в вашому класі ніхто не очікує на братика чи сестричку!
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 4.14.17 PM | Сообщение # 14
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: чотирнадцятий тиждень вагітностіПлід

Плавати і борсатись в навколоплідній рідині, рухати руцями і гратися маленькими кулачками, штовхатися і потягуватися, позіхати і смоктати свого маленького пальчика – у вашої дитинки купа справ. Вона робить це завше, поки не спить, адже спить вона більшість часу. А чи знаєте ви, що ваша дитинка вже вміє рухати кожним пальчиком окремо, незалежно від інших, по перетинки між пальчиками вже зникли? Шкода, що всього цього ви не відчуєте, бо вона ще дуже маленька: десь біля 8,5 см завдовжки і важить біля 60 грамів.

А ще ваша дитинка тепер вміє пісяти. Вона ж постійно ковтає навколоплідну рідину і має все це кудись подіти. Але не думайте тепер, що ваша навколоплідна рідина стає брудною, вона постійно оновлюється, а непотрібна виводиться як шкідливі речовини виводяться з організму. Окрім ембріональної сечі, навколоплідна рідина також містить клітини відмерлої шкіри, волосся, жирові клітини дитинки. А під кінець вагітності вона стає зовсім чистою. Навколоплідна рідина захищає вашу дитину він інфекцій, які можуть вразити її, потрапивши через піхву або шийку матки. Просо через оболонку та пуповину не проходять нервові закінчення і через це в разі пошкодження оболонки ви нічого не відчуєте. Якщо таке станеться, то у вас з піхви тектиме рідина і з’явиться відчуття, що ви намочили нижню білизну. Це немала загроза на таких строках вагітності і вам треба негайно звернутися до вашого лікаря. Але це вкрай рідкісні випадки, коли оболонка рветься так рано.

Майбутня мама

Якщо ви подивитесь на себе в дзеркало, особливо вночі, то помітите, що у вас з’явився животик. Ваші джинси вже не сидітимусь на вас так добре і ви ледь зможете їх на собі застібнути. Ваші стегна також трошки поправилися, груди збільшились і обличчя теж стало круглішим. Все ваше тіло змінюється. Одним жінкам подобається, що вони стають трошки круглішими, інші ж до останнього намагаються виглядати якомога стрункішими. Також зміниться ваша шкіра і волосся. Прищі, плями, жирна шкіра – з вашою шкірою може трапитись що завгодно, якщо ви вагітні. Ваше волосся може стати тусклим і сухим або, навпаки, може засяяти з новою силою. В будь-якому випадку ви матимете розкішну шевелюру, тому що шкіра під час вагітності значно краще збагачується і волосся стає густішим. Деякі матері майже не втрачають волосся під час вагітності, проте після пологів воно сильно випадає. В деяких вагітних жінок зявляються пігментні плями чи смуги від низу живота до лобка. Але після народження все зникає.
Всі жінки по-різному реагують на вагітність. Мати змішані відчуття і емоції під час вагітності – це нормально. Ви можете хвилюватися з приводу вагітності і досі потерпати від нудоти. Ви можете бути щасливою і схвильованою в той самий час. Це чудовий час розібратися зі своїм життям, наприклад з відносинами з чоловіком та іншими нерозв’язаними проблемами. Ви можете дійти до думки, що в вас з чоловіком чудові відносини і це дуже полегшує вагітність. На щастя, ви маєте півроку, щоб звикнути до того, що ви вагітні!

Підіть гуляти з подругами, на масаж обличчя чи до перукаря. Пам’ятайте, ваше волосся може бути сильнішим, ніж звичайно, і ще воно може змінити колір чи структуру під час вагітності. Деякі матусі бояться фарбувати волосся і уникають салонів, де використовують багато хімії, або бояться показувати животика під час вагітності. Сауни, гарячі ванни та загоряння – це не дуже вдалі ідеї протягом вагітності, адже дитинка не дуже добре почувається, коли тіло мами перегрівається. Також ви можете помітити, що ваша шкіра загоряє значно швидше, ніж звичайно. Це тому, що ви приймаєте більше вітаміну D і гормони, через які ваша шкіра змінює колір під сонцем, стають сильнішими.
 
irishaДата: Понеділок, 2011-10-31, 4.17.10 PM | Сообщение # 15
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Календар вагітності: п'ятнадцятий тиждень вагітностіПлід

Шкіра дитинки все ще дуже тонка, а її тіло вже повністю вкрите тоненькими волоками, які називаються лануго. Але майже всі немовлята втрачають це волосся під кінець вагітності. Воно плаватиме в навколоплідній рідині. Дитина навіть ковтатиме ці волоски.

Печінка, нирки, шлунок і жовчний міхур вже добре функціонують. Кишечник наповнений меконієм (першорідний кал) – це така зелено-чорна рідина, яка складається з кишкового слизу, клітин кишечнику, а також навколоплідної рідини і жирів шкіри, що дитина ковтає (темний колір береться від жовчі). Жирові і пітні залози теж починають функціонувати. Протягом цих тижнів на голівці також виросте тоненьке волосся.
Тепер голова дитини складає біля 1/3 довжини її тіла (якщо міряти від потилиці до копчика). Немовля вже може згинатися у хребті та шиї, нахиляти голову, так що воно зможе лежати як йому зручно чи випростовуватися, якщо схоче. Тепер дитинка вже завдовжки, як чайна ложка (біля 11 сантиметрів), а важить приблизно 90 грамів. Вона користується всіма можливими рухами і зміцнює свої м’язи з кожним днем. В неї навіть вже з’явилися вокальні здібності, але вона не може подати жодного звуку через те, що потребує для цього кисню. Але не переймайтеся, скоро вона плакатиме і використовуватиме свої голосові зв’язки на стільки, на скільки тільки зможе (мало не буде).

Майбутня мама

Що ви відчуватимете на 15 тиждень? Якщо ляжете и натиснете на низ живота, то вже зможете відчути свою матку. Але якщо встанете, то мало що помітите, особливо якщо це ваша перша вагітність і м’язи вашого живота все ще пружні.

Майбутнім матусям вже точно варто облишити свої джинси, з яких вони повиростали. Ви як завжди ходите на роботу, можете займатися спортом, водити мотоцикл, кататися на конях, просто вам треба звернути увагу на те, чого не можна робити протягом вагітності. Це, звичайно: курити, вживати певні медикаменти та алкоголь. Ви можете поїхати в подорож, і що дуже важливо: насолоджуйтесь своїм тілом, яке змінюється, але й досі дуже рухливе.

Кількість крові в вашому організмі поступово зростає. Ви, мабуть і не помітили, можливо у вас кров носом йшла чи щось подібне, але крові у вас побільшало десь на пару літрів. Причиною цьому є плацента, яка має багато працювати, щоб позбавляти вашу дитину надлишкових і шкідливих речовин і постачати для неї їжу і кисень.

Так як крові у вас стало більше, то й ваше серце має більше працювати, щоб забезпечити нормальне її циркулювання. То ваш пульс сягатиме на 15-20 ударів за хвилину більше, ніж завжди. Час від часу може з’являтися відчуття, що серце от-от вистрибне з грудей. Це не є небезпечним, такий синдром називається екстрасистолою (типу підвищене серцебиття), але якщо хвилюєтесь, то зверніться до вашого лікаря. Це стосується всіх дивних синдромів, які у вас виникають протягом вагітності. Намагайтеся як можна менше хвилюватися з приводу вашого тіла та зростаючої дитини. Вагітність – це нормально, це не хвороба!

• Давайте собі достатньо відпочивати протягом вагітності. Сильна втома викликає сильні емоції, так що прислухайтеся до власного тіла.

• Продовжуйте спілкуватися з чоловіком щодо того, як ви обидва почуваєтеся.

• Думайте позитивно про ще ненароджену дитину. Вона має знати, що вона бажана, не дивлячись на ваші перепади настрою.

• Деякі сильні емоції виходять назовні з причини нерозв’язаних проблем, які були в минулому. Якщо ви потерпали від помилок, невдачі, сексуального насилля чи образ, поговоріть про це і попросіть допомоги, якщо зможете. Такі емоційні проблеми можуть також прийти до вас вже під час народження чи годування груддю (і вони можуть прийти зі специфічними змінами і доповненнями).

• Якщо ви відчуваєте дійсно сильні перепади настрою, проконсультуйтесь з вашим лікарем, можливо вам треба приймати більше вітаміну В6. Він може допомогти при коливаннях настрою.

• Не соромтеся приймати допомогу, яку вам пропонують. Жінка завжди піклується про все і всіх, але вагітність – саме час відпочити від цього і дати попіклуватися про себе. Після народження дитини всі рідні і друзі пропонуватимуть вам чимось допомогти. Навчіться казати «так».

• Не соромтеся казати лікареві про все, що вас бентежить і про всі жалоби і симптоми. Вона має слухати вагітних і розуміє, звідки все береться. Але якщо лікар нетерпляче ставиться до ваших питань і переймань, то краще знайдіть собі нового. Спілкування з вагітною подругою чи сестрою теж чудово допомагає.

Майбутній тато

Ви подивитесь на свою вагітну жіночку зі сторони, то помітите, що вона трошки покруглішала в низу животика. Поїздка на вихідні за місто принесе вам багато приємного. Ви можете разом гуляти, кататися на мотоциклі, їжа їй все так же ж смакує, і в ліжку нічого гірше не стало. Ви не маєте хвилюватися через те, що пошкодите плід під час сексу. Дитинка лежить добре захищена в теплому і м’якенькому животику.

Може тепер вам набагато більше подобається не секс, а просто лежати одне біля одного торкаючись, цілуючись і даючи одне одному приємні відчуття. І вам не доведеться думати про контрацептиви, адже дитинка вже і так буде. Можливо ви помітите, що заняття любов’ю приносить їй ще більше задоволення, ніж до вагітності, адже тепер кров циркулює краще і чутливі точки стали ще чутливішими.
 
Forum » ВСЕ ПРО ВАГІТНІСТЬ » Крок за кроком до мети » Календар вагітностi ((За матеріалами 3D Pegnancy))
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Увага! ВСІ МАТЕРІЛИ РОЗМІЩЕННІ НА САЙТІ ПРИЗНАЧЕНІ ЛИШЕ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ. ВСІ ПРАВА НАЛЕЖАТЬ ВЛАСНИКАМ САЙТУ. З повагою адміністрація сайту netlibrary.at.ua

Вверх