Фільми онлайн українською netlibrary.at.ua

За Єдність України. netlibrary.at.ua
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » ВСЕ ПРО ВАГІТНІСТЬ » Крок за кроком до мети » Перший мiсяць життя дитини (За матеріалами сайту: www.http://ua.textreferat.com)
Перший мiсяць життя дитини
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 2.48.11 PM | Сообщение # 1
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров'я.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 4.44.33 PM | Сообщение # 2
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Фiзичний розвиток

Протягом першого мiсяця життя немовля набирає в масi в середньому 600 г. Але, любi мами, не сприймайте це безапеляцiйно! Кожна дитина, навiть на першому мiсяцi життя, - це вже iндивiдуальнiсть, яка має свої темпи розвитку. Тому, якщо ваш малюк набирає в масі менше або бiльше вiд цiєї цифри, i почуває себе вiн непогано (висмоктує свою норму молока, не проявляє нiяких ознак захворювань тощо), то пiдстав для хвилювань абсолютно немає. Iншi показники фiзичного розвитку також змiнюються: зрiст збiльшується в середньому на 3 см, об'єм голови та грудей - на 1,3-1,5 см.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 4.45.35 PM | Сообщение # 3
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Рухи

У новонародженої дитини рухи є некоординованими. Ручки в неї зiгнутi в лiктьових згинах, нiжки - в колiнах, кулачки стисненi. Це прояви фiзiологiчного гiпертонусу (пiдвищеного тонусу) м'язiв-згиначiв. Гiпертонус зникає до 3-4 мiсяця життя малюка. Уважно спостерігайте за рухами дитини, бо в цей вiковий перiод вона фактично ними спiлкується. Про якiсь незручностi в доглядi дитя здатне повiдомити лише криком та посиленою руховою активнiстю. Доведено, що, вiдчуваючи бiль, немовля вiдводить великий палець на руках i, навпаки, згинає пальцi нiг. При здуттi живота воно надмiрно перебирає нiжками. Про появу неприємних вiдчуттiв у вусi свiдчить те, що дитина активно крутить голiвкою. Навчiться "читати" мову рухiв свого малюка - i ви йому дуже допоможете.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 4.48.14 PM | Сообщение # 4
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Очi

Вони є повнiстю сформованими вiдразу пiсля народження. Однак зiр є ще недостатнiм. Малюки бачать нечiтко, не здатнi концентрувати погляд, у бiльшостi з них спостерiгається косоокiсть. Iнодi можна помiтити посмикування очних яблук зi сторони в сторону (нiстагм). Все це є нормальними явищами для новонародженої дитини i пояснюється незрiлiстю цих органів. I ще: звернiть увагу, що ваш малюк плаче без слiз. Вони з'являться з 3-4 тижня життя. Вiдмiтьте собi час появи сльозинок. Це перше важливе досягнення у розвитку маляти.
Iнодi вранцi ви можете помiтити "закисання" очей. Це є проявом попадання iнфекцiї. Тому бажано порадитися зi своїм лiкарем i промивати очнi щiлини дитини вiдваром ромашки, чаєм. Такi симптоми можуть також бути зумовлені непрохiднiстю слiзного каналу, що потребує лiкування в дитячого окулiста.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 4.49.06 PM | Сообщение # 5
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Слух

Новонароджена дитина сприймає шум, реагуючи на нього завмиранням. Вона не вмiє ще впiзнавати, звiдки він іде, i не обертає голови на звук. Але, почувши ваш голос, нiби завмирає, прислуховуючись, i заспокоюється, якщо перед цим кричала. Прослiдкуйте i зробiть висновок, що малюк дiйсно чує.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 4.49.53 PM | Сообщение # 6
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Нюх

Уже з народження дитя спроможне за запахом впiзнавати маму. В моїй практицi зустрiчалися малята, якi категорично вiдмовлялися вiд грудей iншої жiнки i ссали лише "свої", тобто маминi груди. Саме тому порада: не користуйтеся надто рiзкими парфумами, бо маля може сприйняти вас як чужу людину i навiть вiдмовитися вiд годування. Важливу роль у розвитку нюху відіграють частi нежитi. В таких випадках слизова носової порожнини стоншується i перестає сприймати нюховi подразники: малюк може вiдмовлятися вiд годування.
Нежить у новонародженого рiдко проявляється слизовими видiленнями. Це, як правило, набряк слизової оболонки. Тому, якщо у вашого малюка нежить, потрібно перед кожним годуванням варто закрапувати нiздрi розчином судинозвужувальних крапель.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.07.45 PM | Сообщение # 7
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Випорожнення

Характер випорожнень новонародженого залежить вiд вигодовування. При природному вигодовуваннi випорожнення м'якi, кашкоподiбнi, кислуватого запаху, жовто-золотистого кольору. Кiлькiсть щоденних випорожнень у рiзних дiток буває рiзною: вiд 3 до 6 разiв на добу, але не бiльше 7 (скiльки годувань - стiльки випорожнень). I лише якщо маля має 8 i бiльше випорожнень або ж навiть 7, але рiдкої консистенцiї, зi слизом чи домiшками неперетравленої їжi, що має вигляд бiлуватих крупинок, попередьте свого дiльничного лiкаря про розлади.
При штучному вигодовуваннi випорожнення густiшi, в'язкi або замазкоподiбнi, свiтло-жовтого або коричнюватого забарвлення, запах у них гострий, неприємний, гнилiсний. Частота випорожнень буде меншою - 1-3 рази на добу. Якщо дитина вигодовується адаптованими сумiшами, то властивостi випорожнень наближатимуться до таких, якi бувають при природному вигодовуваннi.
При закреп (запор) у маляти свiдчать випорожнення один раз на двi доби, часто пiсля застосування клiзми або газовiдвiдної трубки.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.11.00 PM | Сообщение # 8
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Сечовипускання

Пам'ятайте, що першi 2 днi немовля мочиться дуже мало - всього 2-4 рази. Це фiзiологiчна норма, бо йде пристосування видiльної системи до нових умов iснування. Часто на пелюшцi пiсля сечовипускання ви можете знайти червону пляму, наче вiд iржавої води. Це також нормальний прояв "сечокислого iнфаркту нирок" iз значним видiленням солей-уратiв. На 5-6 день сеча вже буде прозорою, дитя стане мочитися до 20-25 разiв на добу. Якщо частота сечовипускань 6 i менше, - подумайте, чи достатньо молока отримує ваш малюк.
У перші місяці життя шкіра новонародженого малюка, яка в цей період є найніжнішою і найчутливішою, піддається особливо сильним навантаженням, по-перше, тому що вона адаптується до нових умов оточуючого середовища, а по-друге, через те, що піддається подразнюючій дії сечі та калу. Саме тому використання якісних підгузників у цей період особливо важливо.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.13.19 PM | Сообщение # 9
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Сон

Зауважте, 95% дiтей, які народилися доношеними в фiзiологiчних пологах, сплять добре. Але з 7-10 дня вiд народження сон стає не таким глибоким i чергується з перiодами неспання. Тому треба зорiєнтуватися в бiоритмах дитини, щоб своєчасно (а саме в перiоди неспання) планувати її годування, сповивання, купання. Дотримання режиму, властивого кожнiй дитинi, має виняткове значення.
Не хвилюйтеся, якщо iнодi дитина пропускає час годування. Коли таке трапляється зрiдка, то це не означає, що дитя захворiло. Навпаки, якщо дитина засинає важко, а сон її неспокiйний, - це має бути пiдставою для тривоги.
Немовля потребує спокою, зручностi та чистого повiтря. Тому кiмната, де стоїть лiжечко, повинна бути затишною, без протягiв, джерел додаткового шуму (телевiзор, радiо тощо). Якщо ви з немовлям знаходитесь у селi, то пам'ятайте, що в жодному разi лiжечко не можна ставити недалеко вiд печi. Враховуючи нездатнiсть малюка добре регулювати процеси теплопродукцiї та тепловiддачi, вiн може дуже легко перегрiтися i навiть отримати тепловий шок. Із цiєї ж причини перевiрте, чи не занадто закутане дитя.
Здорове немовля в лiжечку має лежати на боцi. Але для попередження деформацiї голiвки необхiдно щоразу змiнювати положення, чергуючи правий бiк iз лiвим. Лiжечко повинно мати матрацик, на який кладеться клейонка, а на неї - простирадло. Нiякої подушки, особливо пухової, не потрiбно. По-перше, це небезпека для дитини: перегрiвання, можливiсть удушшя, алергiзацiя пухом тощо. По-друге, коли немовля спить без подушки, то це допомагає формувати нормальнi фiзiологiчнi вигини хребта. Для накривання можна скористатися вовняною ковдрочкою за розмiром дитячого лiжка. Пухова ковдра потрiбна лише взимку пiд час прогулянок надворi.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.16.15 PM | Сообщение # 10
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Про крик дитини

Крик немовляти є нормальним явищем. Вiн свiдчить про прояв темпераменту, вiдчуття голоду або появу ознак захворювання. "Крикливi" дiти часто спонукають батькiв до зайвих хвилювань, вишукувань якоїсь недуги. Але раджу, перш за все, вивчити свого малюка i спробувати пояснити його надмiрну "голосистiсть".
А причинами можуть бути:
1. Вiдчуття голоду. Переконайтеся, що дитина отримує достатньо молока. Для цього можна провести контроль кількості сечовипускання протягом доби.
2. Незручностi в доглядi. Iнодi це - надто туге сповивання, невмiло вбрана бiлизна з рубцями, мокра пелюшка або незручне положення в лiжку.
3. Прояви хворобливостi (бiль у животi, нежить, попрiлостi). Звичайно, зрозумiти свою дитину зможе тiльки мама. Вона вiдчуває за iнтонацiєю, тембром крику, чого саме хоче її дитя, або що йому заважає. Не раджу заспокоювати малюка додатковим годуванням або ж колиханням на руках. Пам'ятайте, що здорова дитина впродовж доби може кричати до 1,5-2 годин. Це є своєрiдним проявом її активностi та життєздатностi. Якщо ж ви задовольнили потребу в тому, що спричинило крик, дитя вiдразу вгамується.
Коли в дитини є мозковi розлади, то її крик буде "монотонним", кволим або дуже пронизливим, а сама вона залишатиметься млявою. Малюк не заспокоїться навiть пiсля того, як йому запропонують груди чи вiзьмуть на руки.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.19.57 PM | Сообщение # 11
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Вiдригування i блювання

Ще однiєю проблемою перiоду новонародженостi є вiдригування i блювання.
Вiдригування - вихiд через рот немовляти повiтря з невеликою кiлькiстю неперетравленого молока. Це вiдбувається через деякий час пiсля годування (протягом години).
Блювання вiдрiзняється вiд вiдригування бiльшим об'ємом блювотних мас, що мають частiше вигляд звурдженого молока. Блювання може бути на певну вiдстань ("фонтаном"), через тривалiший промiжок часу пiсля годування (за винятком блювань, зумовлених уродженими аномалiями травної системи).
Причини, якi можуть викликати вiдригування чи блювання: перегодовування дитини, iнтенсивне перекладання чи туге сповивання дитини пiсля годування, поспiх та нервознiсть матерi пiд час прикладання до грудей i навiть стан нервової напруженостi в родинi.
Якщо вiдригування та блювання трапляються нечасто, вони не вiдображаються на станi здоров'я малюка i не впливають на прирiст маси тiла, то пiдстав для надмiрних хвилювань немає. Справа в тому, що в новонароджених є фiзiологiчнi передумови до виникнення вiдригувань. Це, перш за все, - слабкiсть м'язової системи вхiдного вiддiлу шлунка i досить хороший розвиток вихiдного вiддiлу. Шлунок немовляти займає положення, аналогiчне вiдкоркованiй пляшцi, з якої рiдина досить легко витiкає. I ще, при смоктаннi дитина заковтує повiтря, яке поки не має постiйного мiсця локалiзацiї в шлунку (в дитини шлунок ще остаточно не сформований).
Все це зумовлює вiдригування i блювання. У хлоп'ят воно зустрiчається частiше.
Не варто, проте, забувати, що блювання може бути першою ознакою важкого захворювання: менiнгiту, гострої диспепсiї, iнтоксикацiї тощо. Тому, перш нiж розпочати якiсь заходи, варто порадитися з педiатром.
Зригування (відригування) можна зменшити, або позбавитися їх зовсім, правильним прикладанням дитини до грудей матері. Вiдразу пiсля годування пiднiмiть немовлятко i злегка притулiть животиком до себе (так, щоб голiвка дитини була на вашому плечi, а животик дотикався до грудей), трошки походiть, тримаючи маля в такому положеннi, погладжуючи його по спинцi доти, поки не почуєте вихiд повiтря через ротик. Тодi ймовiрнiсть вiдригування чи блювання в подальшому звичайно зменшиться.
Перед кожним годуванням рекомендується також класти дитину на живiт. Це сприяє звiльненню шлунка вiд повiтря i тренує м'язи живота.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.22.27 PM | Сообщение # 12
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Догляд за шкірою

Ваше новонароджене немовля має дуже чутливу до подразнень та інфекцій шкіру. Тому розпочніть догляд за нею від самого народження. Пам'ятайте, що шкіра малюка є сухішою за вашу, бо має менше сальних залоз для вироблення жиру, а отже ступінь захисту її від подразнень є дуже низьким. Крім того, частий контакт із сечею або калом, регулярні купання, особливо з милом, протирання шкіри вологою пелюшкою викликають появу роз'ятрень - попрілостей. Найчастіше почервоніння можуть виникати у складках шиї, за вушками, під пахвами, біля статевих органів. Як тільки ви помітите такі почервоніння на шкірі маляти, ретельно промийте ці ділянки водою (без мила!) і висушіть. Тоді змастіть шкіру малюка засобом від попрілостей. Радимо в цих випадках застосовувати мазь Деситин. Вона допомагає позбутися попрілостей і має низку особливостей - одночасно антисептичну, дезинфікуючу та пом'якшуючу дії. Активні речовини, які входять до складу Деситину, мають бактерицидний вплив на хвороботворні організми, що попереджує інфікування попрілостей. Якщо маля має звичку під час нічного сну міцно спати, навіть будучи мокрим, то користуйтеся Деситином щодня у вечірні години. Це допоможе уникнути роз'ятрення ніжної шкіри сина чи доньки та появу попрілостей.
Пам'ятайте, що ділянки статевих органів наших діток також вимагають неабиякої чистоти. Тому після кожного випорожнення підмивайте малюка водою з дитячим милом. Потрібно слідкувати, щоби шкіра після підмивання була добре висушена, і лише після цього можна змащувати її маззю. Якщо ж ви помітили, що на сідницях чи навколо статевих органів тривалий час не загоюється роз'ятрення, негайно зверніться до лікаря.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.33.02 PM | Сообщение # 13
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Догляд за пупком

Кукса пуповини в нормi вiдпадає на 5-7 день. Саме в цей час ви й повертаєтеся додому. Як правильно доглянути пупок у цей перiод? Часто саме неохайнiсть у доглядi призводить до iнфiкування пупка з виникненням омфалiту (запалення пупка) i, що часто трапляється, до поширення iнфекцiї по всьому органiзму з виникненням септичних станiв (генералiзацiя iнфекцiї з попаданням збудника в кров та iншi органи). Тому пригляньтеся пильнiше: чи немає кров'янистих чи будь-яких iнших видiлень із пупка дитини? Чи нормальна шкiра навколо пупка? В перiод новонародженостi пупок у нормi може випинатися. Вiн стане втягнутим лише на 2-3 роцi життя, коли з'явиться пiдшкiрно-жировий прошарок на животi.
У нормi, якщо видiлення з пупка вiдсутнi, пiсля виписки з пологового будинку кiлька днiв його можна обробляти 2% розчином зеленки. Якщо ж ви помiтили видiлення ("мокнучий" пупок), то обов'язково повiдомте про це свого лiкаря. Такий пупок обробляється, як правило, 3% розчином перекису водню, а згодом 2% розчином зеленки. Можна накладати мазь iз полiмiксином або бацитрацином (за призначенням лікаря).
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.35.21 PM | Сообщение # 14
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Пупкова грижа

Пiсля того, як пупкова ранка загоюється, при промацуваннi вiдчувається кiльце, де проходили пупковi судини. Коли малюк плаче, цей простiр виповнюється вмiстом петель кишечника, що виштовхує пупок вперед. У нормi пупок має виступати на 0,5 см. Таке пупкове кiльце закривається через 1-2 мiсяцi пiсля того, як з'явиться достатньо пiдшкiрно-жирової клiтковини. Якщо ж пупкове кiльце велике, пупок виступатиме на 1 см i бiльше. Закритися воно може через 1 або 2-3 роки.
Нiякого бинтування живота або заклеювання пупка (ще й з монетами, як це люблять радити бабусi) в жодному разi робити не рекомендується. По-перше, це може спричинити подразнення, намокання i, врештi, iнфiкування пупка, що є набагато небезпечнiшим вiд пупкової грижi. По-друге, ви ще бiльше послабите м'язи черевної стiнки i поглибите прояв грижi. Краще за все помасажувати животик дитини (за годинниковою стрiлкою), практикувати раннє викладання малюка на живiт мiж годуваннями. Дуже рiдко, але трапляється защемлення грижi при великому пупковому кiльці. Проявиться це рiзким неспокоєм малюка. Тодi термiново викликайте лiкаря.
 
irishaДата: Середа, 2011-12-28, 5.37.18 PM | Сообщение # 15
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Плiснявка порожнини рота

Це досить частий атрибут дiтей першого року життя. З'являється вiн iнодi й в перiодi новонародженостi. Загляньте до ротика малюка: ви бачите бiлi плямки на слизовiй ротової порожнини, якi виступають над поверхнею, наче шматочки звурдженого молока? Це плiснявка, або молочниця. Виникає вона внаслiдок недостатнього догляду за ротом маляти. Аби запобiгти появi плiснявки, пiсля кожного годування дайте дитинi попити ковток кип'яченої води, бо гриби роду Candida, якi найчастiше є збудниками молочницi, дуже добре розмножуються саме на молочному середовищi. Iншим запобiжним i лiкувальним заходом при плiснявцi є обробка ротової порожнини розчином питної соди. Одну чайну ложку соди розведiть у склянцi кип'яченої води i цим розчином протирайте ротик мiж годуваннями, особливо якщо ви вже помiтили першi прояви нашарувань. Якщо ж нашарування є масивними, поширилися на поверхню язика i турбують малюка, звернiться до лiкаря, який призначить вам протигрибковий препарат у виглядi гелю для ротової порожнини.
 
Forum » ВСЕ ПРО ВАГІТНІСТЬ » Крок за кроком до мети » Перший мiсяць життя дитини (За матеріалами сайту: www.http://ua.textreferat.com)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Увага! ВСІ МАТЕРІЛИ РОЗМІЩЕННІ НА САЙТІ ПРИЗНАЧЕНІ ЛИШЕ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ. ВСІ ПРАВА НАЛЕЖАТЬ ВЛАСНИКАМ САЙТУ. З повагою адміністрація сайту netlibrary.at.ua

Вверх