«Лоскоту боїться! - Ревнивий значить.» Дуже популярний стереотип, що легко прижився в нашім суспільстві. Нічим не підкріплена й необґрунтований, як прикмета або приказка. Чоловічі ревнощі, що доходять до абсурду - нерідке явище. Безліч заборон, нерозуміння, егоїзм, недовіра й, як слідство, скандали й нескінченні образи. За даними карної статистики, 20% побутових злочинів відбувається на ґрунті ревнощів. Як не довести справу до сумного кінця? Розбираємо ситуацію!
Початкова стадія.
Спочатку ми схильні не зауважувати, а іноді й не хочемо зауважувати недоліків чоловіка, що сподобався. Закриваємо ока, знаходимо виправдання, самі відповідаємо на свої питання.
У цей період, під впливом емоцій, ми хочемо бачити тільки позитивні сторони.
Його ревнощі здаються нам милим проявом почуттів, що зароджуються, рисою його сильного, мужнього характеру. Жінкам це подобається, і ми допускаємо цей свого роду міні-контроль.
Але, як відомо, саме на початковому етапі, чоловік стримує свої емоції. Ревнощ-та ж емоція, який він не дасть вирватися назовні в повному обсязі.
Непевність у собі?
Останнім часом психологи запевняють, що ревнощі - ніяк не пов'язана з непевністю чоловіка в собі. Ревнощі- сигнал про те, що чоловік сам змінив, або допускає думка про це.
У результаті, судячи із себе, він починає підозрювати свою партнерку, тим самим, уникаючи бути обманутим - «рогатим». Науково доведено, що фізіологічні реакції організму при почутті ревнощів і відчутті страху однакові!
Все це змушує вашого Отелло робити різного роду необдумані вчинки, робити висновки, позбавлені всякої логіки, проявляти емоції вже «По-повної», поступово перетворюючись у параноїка.
Компроміси.
Усе в житті людини коли-небудь, приїдається й перестає бути новим, незвіданим. Також згодом ревнощі улюбленого починає заганяти в глухий кут, перестаючи бути забавної. Ми починаємо виправдуватися й шукати причину в собі, так і не знаходячи відповідей на безліч питань. Здається, буде легше поступитися, погодитися, зробити так, як хоче він, ніж з піною в рота доводити свою правоту. Іти на компроміс із надією одержати віддачу - лише тимчасове рішення. У словесній боротьбі за свою правду перемогу бере він, а Ви з вантажем приглушених емоцій залишаєтеся в програші. Помнете, що кожна така перемога дає йому влада, чинності для наступного кроку, що випливає двобою, більше агресивного й претензійного! Такий метод маніпуляції дозволяє йому домагатися свого, відповідно підвищувати самооцінку й упевненість у собі.
Остання крапля.
Ходить чимало історій про жіноче терпіння, про героїчні вчинки в ім'я любові, родини, відносин. Багато хто захоплюються, деякі засуджують.
Але кінець коли-небудь, приходить! Його звичайно називають так: «Це була остання крапля!!!»
Тобто ситуація, при якій Ви об'єктивно змогли оцінити положення речей, або Ваша гордість початку подавати сигнали небезпеки, можливо, хтось із боку допоміг Вам розібратися в собі, у найгіршому разі небезпека, що виходить від ревнивця - варіантів багато.
Суть-розуміння, що продовжувати в такому дусі зовсім неможливо. Підсумок-розрив відносин, подавлене стан, депресія.
Сумно, але факт, по статистиці, кожний п'ятий союз розпадається на ґрунті ревнощів.
Ревнощі - небезпечне почуття. Тому помнете, що, будувати відносини з ревнивцем однаково, що сидіти на вулкані й не знати коли грядет виверження.
На початковому етапі відносин спробуйте придивитися до чоловіка, оціните всі його плюси й мінуси. Ви ж впускаєте у своє життя нової людини! Представте, що Ви приймаєте на роботу співробітника.
Надалі, припиняйте всі спроби необґрунтованого домінування й контролю! Ви вільна людина, що живе у вільній країні, і ніхто не в праві вирішувати за Вас. Дати зрозуміти це чоловіку на ранній стадії буде набагато легше й вірніше - не бійтеся піднести це, як правило, обов'язкова умова!