Якi i як купувати квiти, як дарувати й т.д. Все це питання, про якi ми часом i не замислюємося. iдеш на торжество, заходиш у квiтковий магазин i купуєш букет, що сподобався або задовольняє цiновi можливостi. А чи пiдходить та або iнша квiтка до свята, а може, пiдiбрати сполучення рiзних квiтiв - мабуть, такi проблеми не тривожать при покупцi. А зрячи! Усе в цьому життi має значення. Що означають рiзнi сорти квiтiв? Скорiше, значення має не сорт, а колiр. Бордовий, темно-червоний - спокiйна любов, подяка. Червоний - любов, яскраво-червоний - пристрасть. Рожевий - нiжнiсть. Бiлий - безвиннiсть, чистота. Бiлi квiти дарують нареченiй на весiлля. Жовтий - говорять, що обман. Сполучення бiлих i червоних квiток - кольору Тристана й iзольди, близьке розставання. Також обираний вiдтiнок залежить вiд вiку тiєї, кому цi квiти призначенi: 6-14 рокiв: бiлi; 14-18: рожевi; 17-25: червонi; 23-35: яскраво червонi; 30 i бiльше: бордовi. Варто мати на увазi, що багато жiнок надають мовi квiтiв велике значення, тому не варто дарувати яскраво-червоних троянд кращiй подрузi вашої дiвчини. Дiвчинам же можна порадити лише одне - поменше шукайте натяки там, де їх свiдомо немає. Як вибрати квiти так, щоб вони довго стояли? По-перше, це залежить вiд сорту. Деякi троянди (наприклад, "Баккара") коштують завжди досить довго, деякi ж ("Изабель", "Батерфляй") нестiйкi по визначенню. Є кiлька способiв визначити свiжiсть квiтiв. Перший: уважно оглянете бутон у тiм мiсцi, де пелюстки виходять з-пiд зовнiшньої оболонки. Якщо ви бачите слiди висмикування пелюсткiв - квiтка пiддавалася так званiй "обробцi". Зовнiшнi пелюстки в багатьох квiтiв (наприклад, у троянд i гвоздик) пiдлягають видаленню, але це повинне бути зроблене у вашiй присутностi. Далi, оглянете самi пелюстки, вiд периферiї до центра. Якщо на кiнцях пелюсткiв видна темна (у порiвняннi з iншим тлом) смужка, те, швидше за все, квiти коштують уже давно. Якщо ж подiбний дефект видний у центральних пелюсткiв - не купуйте такi квiти - вони зiв'януть через день. iншої, бiльше вiрний, але бiльше складний спосiб: огляд зрiзiв. Придя на квiтковий ринок, попросите витягтися весь кущ iз цебра й перевернути його. Якщо зрiз свiтлiше, нiж зовнiшня поверхня стебла - квiти зрiзанi буквально тiльки що. Оскiльки деякi квiти стали в цей час екзотикою, то варто звертати увагу не стiльки на колiр, скiльки на якiсть зрiзу- чим якiсть нижче (зрiз бiльше "кошлатий") -тим краще вода надходила в стебло, поки квiти стояли в продавця. Звичайно, не варто брати квiти з почорнiлим зрiзом.
Ще один спосiб: спробуйте пальцями стиснути бутон ледве вище того мiсця, де вiн приєднується до стебла. Якщо бутон твердий на дотик, вiн "скрипить" - це гарний знак. Якщо ж квiтка в'ялий- вiн згодиться хiба що на вiнок. Вибираючи квiтку, легонько помахайте їм у повiтрi- якщо стебло було зламано - це вiдразу виявиться. Як донести квiти вiд мiсця покупки до мiсця вручення? Якщо ви купуєте бiльше однiєї квiтки - не поскупитеся на впакування, що закриє їх цiлком. Квiти треба носити квiтками долiлиць (як вiник), намагаючись оберiгати їх вiд рiзких поривiв вiтру. Якщо температура на вулицi нижче нуля - обов'язково несiть квiти пiд одягом, навiть якщо йти 20 метрiв. Дощ i снiг теж не благоприятствуют схоронностi квiтiв. Якщо ж стебло все-таки надломилося - спробуйте ввiгнати голку в стебло в мiсцi зламу й щiльно насадити на неї обидвi зламанi половинки. Така квiтка знову знайде товарний вид, але стояти довго вже напевно не буде. Як правильно обробити квiти, як поставити їх у вазу? Якщо квiти не дуже свiжi, то спочатку варто опустити їх у ванну, наповнену не дуже холодної (у змiстi - не крижаної) водою. Якщо квiтам зовсiм багато днiв (тиждень), то пiсля цього обернiть квiтки змоченими мiшечками з паперу (газетн або туалетної) i поставте їх у вазу. Пiсля того як папiр висохне, знiмiть її, i квiти простоять ще якийсь час. Ту ж операцiю рекомендується проробити iз квiтами, що простояли у вас тиждень i якi шкода викидати.
Якщо ж квiти досить свiжi, то послiдовнiсть дiй така. Спочатку вiддаляються зi стебла всi листи, якi виявляться пiд водою, причому не зриваються, а зрiзуються пiд корiнь гострим ножем (або бритвеним лезом). Потiм стебло коротшає знизу - зрiзується (тим же лезом) нижнє колiнце (вище того мiсця, де прикрiплювався аркуш) або два, залежно вiд того, наскiльки несвiжий квiтка, пiд кутом приблизно 60- 65°. Потiм стебло хрестоподiбно двiчi розрiзається уздовж, глибина розрiзiв - 5-8 див, що вийшли четвертинки легонько розводяться убiк . Цi розрiзи потрiбно зробити особливо акуратно. Обробленi в такий спосiб квiти повиннi простояти не менше п'яти днiв. квiти, Що Не Розпустилися, потрiбно поставити в не дуже холодну воду, додавши в неї небагато свiжого сирого молока. Якщо квiти з морозу, то перш нiж ставити їх у вазу, потримаєте на балконi або на холодному пiдвiконнi. Квiти (особливо троянди) не виносять протягiв. Щоб квiти стояли у вазi довше, розчините у водi аспiрин (половину таблетки на 3 л води) або поварену сiль (8 г на 1 л води). Якщо вам нiколи доглядати за квiтами, купите у квiтковому магазинi спецiальнi консерванти. Можна по старинцi додати у воду мало-мало цукру або глюкози. Квiти потрiбно тримати в лiвiй руцi, правої привiтають хазяїв будинку. Дарують спочатку букет квiтiв, подарунок же вручають пiсля цього. Якщо квiти загорненi в простий папiр, то неї знiмають перед дверима. А якщо спецiально впакованi в гарний папiр (упакування повинна становити ансамбль iз букетом), те такий букет дарують, не розвертаючи. i у вазу ставлять, не розвертаючи. Якщо ви супроводжуєте дiвчину, то букет потрiбно передати господарцi будинку тiльки пiсля того, як дами поприветствовали один одного. Якщо ви принесли букет для чоловiка- ювiляра, то квiти однаково потрiбно вiддати господарцi. Нiколи не тримаєте квiти, як вiник, i не соромтеся свого букета! Не потрiбно дiставати його з рюкзака або дипломата. i зовсiм не обов'язково дарувати дорогi величезнi букети - господарцi такий подарунок тiльки додасть проблем: куди його поставити? Подарованi букети повиннi залишатися в кiмнатi, де йде прийом гостей. Безтактно вiдкладати їх убiк або нести на балкон "щоб краще збереглися". Невеликий ,букет можна поставити прямо на стiл, але так, щоб вiн не загороджував обличчя людей. iнодi можна дарувати квiтка або букет спонтанно. Не потрiбно чекати особливого випадку для вручення букета. У дiйсностi, квiти, подарованi без причини, означають набагато бiльше, нiж "я думав про тебе сьогоднi", оскiльки вони несподiванi. Якщо ви йдете в будинок до iменинницi, а там ще присутнi її мама й бабуся, не забудьте i їм купити й пiднести невеликi букети. Букет може виражати безлiч почуттiв- вiд романтичних до дружнiх, або щось посередине. Ваша дружина або кохана буде рада одержати несподiваний букет. Так само як ваша мати, дочка, сестра або подруги.
Жiнкам подобається безлiч квiтiв i вiдтiнкiв. Тому, даруючи троянди, вiзьмiть до уваги рожевi, персиковi, жовтi, бiлi або змiшанi кольори для залучення її уваги. i помнете про те, що бiльшiсть жiнок вiддає перевагу складеним букетам як тiльки iз троянд, так i з рiзних квiтiв. Квiти нiколи не набридають. Через своє нескiнченне рiзноманiття й унiкальну привабливiсть квiти нiколи не втрачають iндивiдуальностi. Кожний новий букет - свiжа й iндивiдуальна декларацiя вдячностi - отражающая вашу уяву й увагу. Квiти не зобов'язують, але жiнки знають, коли вашi дiї означають тiльки увагу. Скористайтеся допомогою професiонала, тобто продавця у квiтковому магазинi, для складання букета з рiзних квiток або колiрних вiдтiнкiв квiтки. Професiйний флорист може допомогти пiдiбрати особливий букет, що пiдходить вашому почуттю. Вiн завжди пiдкаже значення й символiку кольору й квiтки. Джерело: www.podarui.net
|