Мама, мамочка, матуся! А що для тебе означають ці слова...
У травні, коли повертаються до рідного гнізда птахи, оновлюється природа, теплий весняний вітер приносить нам свято матері. Прийшло це свято в Україну з Сполучених Штатів Америки, його заснувала американка Анна Джарвіс.
9 травня 1905 року вона втратила свою матір, це так засмутило її, що два роки вона провела в глибокій жалобі. Тоді у неї зародилась думка — присвятити один день у році матерям всього світу. Анна писала сотні, тисячі листів до газет, до законодавців, до губернаторів штатів, президента США і керівників інших країн. Лише у квітні 1910 року губернатор штату Західна Вірджинія встановив День матері. Його прикладу послідували інші губернатори штатів. А в 1914 році президент Вільсон підписав резолюцію конгресу, якою День матері оголошено обов'язковим державним святом. У цьому ж році 43 країни приєднались до його святкування.
У 1929 році Союз українок Галичини звернувся до громади з пропозицією про відзначення цього свята. Люди відгукнулись, і на Галичині День матері святкували 10 років, до приходу Червоної Армії у вересні 1939 року.
В Україні День матері відзначається в другу неділю травня, цього року він припадає на 10 травня.
Витоки Дня Матері мають релігійний характер, оскільки за церковним календарем місяць травень посвячується Пречистій Діві Марії – Матері Божій. На довгі 50 років це свято було забуте. На заміну прийшло святкування Міжнародного дня жінки, яке, однак, не несло в собі тої високої ідеї духовності.
Мата! Мамочка! Матуся! Для кожного ці слова мають своє магічне значення. Скільки спогадів, тепла і любові звучить у цьому простому слові. Воно про найближчу, найдорожчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її погляд проводжає дітей у далеких життєвих шлях, вона піклується співпереживає за своїх дітей і любить їх такими якими вони є. Їноді вони просто нестерпні і доводять її до сліз, але коли підростають вони розуміють, ким вона являється для них. Що мама це та людина яка ніколи не залишить в біді, завжди допоможе, дать пораду і просто приголубить коли здається що нема жодного виходу із складних ситуацій.
Якщо згадаємо історію, то матері пережили дуже багато і пронесли на своїх плечах тяжку працю, нестерпний біль, голод, холод, поневіряння і важку жіночу долю. Що відчувала мама коли відправляла сина на війну, надіялась вона тільки на Бога, що все швидко закінчиться і її син живий і здоровий повернеться до неї і вона пригорне його і відчує спокій, що її син поряд із нею.
У повсякденному житті завжди бракує часу, щоб поговорити з нею. Мама це розуміє і завжди знайде тобі виправдання – бо її дитина – найкраща!
Яке щастя в цей день пригорнути свою маму і сказати: « Мамо я дуже рада, що ти в мене є». Даруйте своїм мамам радість, турботу, ніколи не забувайте - вона єдина, та яка любить без жодної віддачі. Привітайте своїх матерів в цей прекрасний день, подаруйте її квіти і нехай цей день буде для неї найкращий.
Бережіть своїх матерів, телефонуйте їм частіше, розповідайте про свої справи….Мама вміє слухати серцем. Більше того, це людина, яка ніколи не зрадить…