Фільми онлайн українською netlibrary.at.ua

За Єдність України. netlibrary.at.ua
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Дев'ятий місяць життя дитини
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.23.20 PM | Сообщение # 1
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
В останню чверть першого року життя малюк перетворюється з безпомiчного немовляти у вперту, незалежну, самостiйну особу, яка ВСЕ може i хоче робити сама. А скiльки енергiї! Анi секунди ваше чадо не має бажання полежати, понiжитися. Постiйний рух! Чи то гра в положеннi сидячи, чи плазування навколо всiх можливих об'єктiв, витрушування доступних шухляд iз ретельним вивченням їх вмiсту, пiдвищена цiкавiсть до блискучих предметiв. Однак у всiх таких манiпуляцiях може критися небезпека. Пам'ятайте про це!
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.24.12 PM | Сообщение # 2
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Фiзичний розвиток

Впродовж дев'ятого мiсяця маса малюка в середньому збiльшується на 500 г. Вiн важитиме 9-9,5 кг, за умови що народився з масою 3,2-3,5 кг. Якщо ж теперешнiй показник бiльший вiд цього значення, то ймовiрно в малюка паратрофiя (надмiрна маса тiла). Бабуся в селi, напевно, буде тiшитися таким "пампушком" та скаже, що це дуже добре, але сучасна медицина, на жаль, розчарує вас iз цього приводу. Паратрофiя вважається одним iз станiв, що ведуть до зниження iмунiтету, зумовлюють появу ендокринних захворювань та порушення обмiну речовин. Малюки з надмiрною масою частiше i тривалiше хворiють на пневмонiї, кишковi, респiраторнi та вiруснi iнфекцiї, страждають вiд стiйких закрепiв, попрiлостей, анемiї, рахiту. Тож, подумайте про наслiдки i порадьтеся з педiатром, як краще вiдкоригувати харчування маляти, аби не поглиблювати прояви паратрофiї. Причинами її появи, як правило, є надмiрне вживання малюком вуглеводiв (раннє введення "бiлих" каш, борошняних виробiв, картопляного пюре, киселiв, солодких сокiв) та нестача в рацiонi сирiв, м'яса, жовткiв.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.29.15 PM | Сообщение # 3
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Рухова активнiсть

Улюбленим заняттям дитини стають "круїзи" навколо обiднього столу, крiсла або чогось iншого, що можна було б обповзати сотнi разiв. Не дивуйтеся, ви також багато справ робите по кiльканадцять разiв, перш нiж зрозумiєте, навчитеся, зупинитеся на правильному варiантi. Пiд час таких подорожей маля вивчає оточення: чому шафа закiнчується саме на цьому поворотi, чому ви перiодично з'являєтеся на одному i тому ж мiсцi. Все це - новi вiдкриття i захоплююче заняття.

Ще однiєю улюбленою грою стає "Великий-великий!". Малюк охоче вiдповiдає на запитання знайомої людини: "Який Сашуня великий?" пiдняттям обох рученят догори. А як цiкаво погратися в схованки, принишкнувши за краєм штори, крiслом чи дверима, та прислухатися, коли ж хтось скаже: "Де подiлася Iринка?", i з реготом вискочити з потаємного мiсця.

Малюк на дев'ятому мiсяцi добре сидить, самотужки може лягти чи, навпаки, сiсти з положення лежачи. Якщо вiн має за що вхопитися, то зводиться на нiжки. Але стояти самостiйно ще тяжко, й тому, вiдпустивши пiдтримку, маля вiдразу падає. Iнодi ви побачите таку картину: дитина встала на ноги, мiцно тримається за стiнку манежу i раптом починає плакати. В чому справа? Вона навчилася пiдводитись, але не вмiє самостiйно сiсти. Якщо вчасно допомогти, то малюк вiдразу ж заспокоїться i згодом знову почне гру.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.30.11 PM | Сообщение # 4
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Подумайте про безпеку

З кожним наступним мiсяцем життя знову i знову думайте про безпеку. Бо об'єм навичок збiльшується, а значить росте об'єм небезпеки.

Скажiмо, кухня . Настав час навчити, що таке гаряче. Пiднесiть ручку малюка ближче до вогню, аби вiн вiдчув сильне тепло, - дитя вiдсмикне її. А тепер пiднесiть свою руку, кiлька разiв повторiть "Гаряче!" та вiдсмикнiть її вiд вогню. Таким чином ви сприятимете появi рефлексу на "гаряче", i дай бог, щоби менше траплялося проблем з опiками в сина чи доньки. Контролюйте себе постiйно, не манiпулюйте з окропом бiля дитини, ставте подалi на плитi каструлi зi стравами, якi готуєте. Пам'ятайте! Цiкавiсть малюка непередбачувана та безмежна, тому i небезпечна. Заховайте всi отруйнi хiмiчнi побутовi засоби, якими користуєтеся (засiб для миття посуду, порошок, пасти, шампунi, оцет тощо). Це все - потенцiйна небезпека для маляти. Шкода, але щомiсяця до нас у клiнiку поступають дiти, iнодi у вкрай тяжкому станi, з отруєннями рiзними побутовими та лiкарськими засобами.

Ще одна небезпека: дрiбнi предмети. Нехай подалi вiд восьмимiсячного малюка будуть квасоля, крупи, гудзики та iншi дрiбнi речi. А перед тим, як придбати нову iграшку для своєї дитини, прочитайте, для якого вiку вона призначена, чи не мiстить дрiбних деталей, якi могли б потрапити у вухо, нiс, дихальнi шляхи.

Посприяйте безпецi маляти i в iнших кiмнатах. Перевiрте, чи всi кути меблiв закритi, чи немає поблизу розетки, що низько розташовується i не захищена заглушкою, гострих, тяжких, скляних предметiв, всього, що могло би заподiяти шкоду малюковi. Якщо ви приготували в квартирi лише одну "безпечну" кiмнату, то подбайте про "ворота", що стануть кордоном мiж нею i "небезпечною" зоною.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.30.40 PM | Сообщение # 5
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Мова

Вона стає дедалi вправнiшою. До попереднього "словничка" додаються новi слова. Загалом, словниковий запас ще зовсiм бiдний. Це переважно двоскладовi слова, якi вiдображають улюблених людей або дiї: "мама", "тата", "дiдi", "баба", "ам", "дада" тощо. Звичайно в кожного є свiй, власний словничок. Малюк може спробувати моделювати свiй голос: вимовляти щось пошепки або ж змiнювати iнтонацiю голосу, нiбито, розмовляючи. Таким чином дитя вдається до "мавпування" вашого голосу та iнтонацiї. Адже це ваше створiння, яке безмежно вас любить!
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.31.27 PM | Сообщение # 6
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Сон

Нарештi, настав час, коли ви зможете трiшки поспати, звичайно за вiдсутностi iнших "моментiв". Нiчний сон малюка складає 10-12 годин. А от "моментами" можуть бути прорiзування зубiв, кишковi розлади, вiруснi захворювання. Часто малята останньої чвертi року люблять розкриватися пiд час нiчного сну. Звiсно, немає потреби органiзовувати нiчне чергування чоловiка бiля лiжечка. Краще на нiч одягнiть дитинi пiжамку зi штанцями або ж колготки. Iнодi простирадло може заплутати малюка вночi. Тому зручнiше пошити чи придбати простирадло-мiшок, у який вдягається дитячий матрац. Нагадуємо, що маля в цьому вiцi має спати на матрацику без подушки. Нiяких пухових ковдр!

Аби не було проблем iз нiчним сном, намагайтеся, щоб вранцi маля завжди прокидалося в хорошому настрої. А це можливо лише тодi, коли дитина, пробуджуючись буде бачити вас, наймилiшу маму, чути вашi лагiднi слова. Тодi ввечерi дитя спокiйно засинатиме, пам'ятаючи про своє приємне ранкове пробудження.

На дев'ятому мiсяцi маля спить вдень двiчi або ж один раз, але дещо тривалiше. Про конкретнi години сну не можна сказати достовiрно. Кожна дитина вибирає для цього свiй час.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.31.57 PM | Сообщение # 7
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Дiльничний лiкар

Ваше вiдвiдування присвятiть обговоренню проблем профiлактики травм (чи все ви передбачили, чи знаєте, як надати допомогу сину чи доньцi в невiдкладнiй ситуацiї), узгодьте, чи правильно харчується маля, як запобiгти алергiчним проявам. Порадьтеся, чи можна загартовувати малюка i як саме це робити?
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.32.19 PM | Сообщение # 8
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Мої досягнення Iнтелектуальнi
Не люблю "нудних" iгор, в яких повторюється проста дiя. Пам'ятаю гру, якою розважався попереднього дня. Можу виконувати нескладнi прохання. Боюся висоти, об'ємного простору. Можу сказати "мама", "баба", "тата", "дай", "на", "ам". Можу гратися в iгри типу "Великий-великий" або "Де ти?"
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.33.20 PM | Сообщение # 9
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Соцiальнi

Бажаю гратися поблизу батькiв. Дуже прискiпливо, з настроєм, вибираю iграшки для гри. "Мавпую" iнших дiтей. Якщо "компанiя" плаче, я можу пiдтримати друзiв i плакати найголоснiше. Iмiтую кашель, чхання, смiх когось iз дорослих. "Концертую" перед глядачами, на "бiс" повторю те, що мене просять. Можу стати iнiцiатором гри.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.33.58 PM | Сообщение # 10
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Фiзичнi

Набираю в масi протягом мiсяця 450-500 г. Збiльшую зрiст на 1,5-2 см.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.34.43 PM | Сообщение # 11
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Пам'ять та увага малюка

Чим дорослішим стає малюк, тим більше він радує вас своїми досягненнями. Особливе захоплення в батьків завжди викликає розвиток мислення, уваги, пам'яті, уяви дитини. І матусі з гордістю "демонструють" досягнення сина чи донечки друзям та знайомим. А результати вже дійсно чималі. Малюк легко запам'ятовує назви предметів, що його оточують, може вказати на річ, яку назвали, запам'ятати іграшку і вибрати таку ж серед двох-трьох інших.

Дитя із задоволенням плескає в долоньки, показуючи "ладусі", чи махає рукою на прощання. Але пам'ять його поки що нетривала, тому він забуває людей, яких не бачив більше 2-3 тижнів. Пам'ятає звичне розташування предметів. Звичайно, процес запам'ятовування ще має мимовільний характер, тобто малюк не прикладає для цього вольових зусиль. Та він ще й не здатний поставити перед собою будь-яку мету. Тому дитина, перш за все, ознайомлюється і вивчає те, що її оточує і з чим вона може безпосередньо стикатися у повсякденному житті.

На початок другого року життя розвивається і стає більш стійкою увага малюка. Ви помітите, що дитина вже може гратися самостійно однією і тією ж іграшкою впродовж 8-10 хвилин. Зараз її приваблюють найчастіше яскраві, цікаві речі. Новий предмет може зацікавити малюка на деякий час, хоча без спеціальних зусиль зі сторони дорослого ця увага швидко згасне. Вводячи нові ситуації у грі з предметом, показуючи дитині нові способи дії з ним, дорослі можуть утримати цікавість маляти ще певний час, бажано хоча б десять хвилин. Психологи вважають, що така гра допоможе розвитку уваги дитини.
 
irishaДата: Неділя, 2012-02-05, 3.35.38 PM | Сообщение # 12
Полковник
Группа: Модератори
Сообщений: 1399
Награды: 10
Репутация: 6
Статус: Offline
Розвиток мислення дитини раннього віку

Відколи ваша дитина зробила свої перші кроки, почалося активне дослідження нею навколишнього світу. Маленький дослідник не обминає увагою жодний предмет, до якого може дотягнутися сам або зі сторонньою допомогою. Дитина вивчає нові для себе речі, намагається виконувати різні дії з предметами, кидає, стукає, розмахує тощо. Ця стадія експериментування дуже важлива для розумового розвитку малюка. І мета всіх таких "дослідів" єдина: поспостерігати, як поведуть себе предмети у різних ситуаціях. Напевно, саме в цьому віці ваша дитина зможе вперше зробити певні відкриття: наприклад, з'ясує, що кубик можна покласти у чашку, крізь прутики колисочки легко пропхати ложку, якщо повернути її вертикально, і багато іншого. З кожним днем таких "новацій" ставатиме все більше. Основний спосіб вирішення завдання в цьому віці - метод спроб і помилок. Дитина пристосовується до нових ситуацій, відшуковуючи незнайомі раніше шляхи та засоби досягнення мети. Ще одне вагоме досягнення цього віку - усвідомлення того, що речі навколо, люди, іграшки існують постійно. Тому діти вже можуть шукати предмети, що їх цікавлять, там, де вони звично знаходяться.

Почався другий рік життя . У щоденнику люблячої мами тепер все частіше з'являтимуться записи, котрі реєструватимуть появу нових сантиметрів, нових кілограмів. Та, основне, чимало нотаток тепер буде присвячено іншим досягненням - малюк впевнено крокуватиме просторами квартири, намагаючись пізнати все довколишнє, вимагатиме казок, причому щоразу інших, цікавіших від попередніх. Він гратиметься, спілкуватиметься, боятиметься . Все це даруватиме вам радість, втіху і нові турботи та обов'язки. З початком цікавого життя, вельмишановні батьки!
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Увага! ВСІ МАТЕРІЛИ РОЗМІЩЕННІ НА САЙТІ ПРИЗНАЧЕНІ ЛИШЕ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ. ВСІ ПРАВА НАЛЕЖАТЬ ВЛАСНИКАМ САЙТУ. З повагою адміністрація сайту netlibrary.at.ua

Вверх